کد خبر: 93904 A

فرماندار شهرستان شیراز:

در صورت تکرار حوادث گذشته و وقوع اتفاقات دلخراش در نمایندگی های فاقد پروانه کسب توزیع سیلندرهای گاز مایع، مدیران شرکت های عامل عرضه سیلندرهای گاز مایع باید در این زمینه پاسخگو باشند

ایلنا: فرماندار شهرستان شیراز نسبت به ادامه فعالیت عاملان فاقد پروانه کسب سیلندر‌های گاز مایع هشدار داد و از شرکت‌های عامل توزیع کننده سیلندر‌های گاز مایع خواست تا نسبت به قطع نمایندگی‌های فاقد پروانه کسب اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، جواد زرین کلاه در پایان جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شیراز اظهار کرد: در صورت تکرار حوادث گذشته و وقوع اتفاقات دلخراش در نمایندگی‌های فاقد پروانه کسب توزیع سیلندرهای گاز مایع، مدیران شرکت‌های عامل عرضه سیلندرهای گاز مایع باید در این زمینه پاسخگو باشند.

وی همچنین در رابطه با مصوبات جلسه کمسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شیراز گفت: با توجه به افزایش نرخ دلار، افراد سودجو و فرصت طلب به دنبال سو استفاده از قاچاق و فروش خارج از شبکه سوخت هستند و تمامی دستگاه ملزم به بسیج امکانات خود برای مبارزه با این پدیده شوم شده‌اند.

زرین کلاه ادامه داد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از قاچاق و فروش خارج از شبکه سوخت از طریق کارت‌های سوخت اجاره‌ای انجام می‌پذیرد، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی موظف شد نسبت به شناسایی و ابطال اینگونه کارت‌ها اقدام کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز تصریح کرد: به منظور پیشگیری از عرضه خارج از شبکه نفت سفید مقرر شد دفا‌تر پستی و دفا‌تر پیشخوان خدمات دولت قبل از معرفی مشترکین جدید خانگی به شرکت گاز جهت انشعاب گاز طبیعی، نسبت به اخذ کالا برگ‌های نفت سفید اقدام کنند و در پایان هر ماه در قبال اخذ رسید کالا برگ‌های جمع آوری شده را تحویل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه مرکزی منطقه فارس نمایند.

زرین کلاه همچنین با اشاره به حادثه دلخراش فروردین ماه امسال در نمایندگی غیر مجاز توزیع سیلندر‌های گاز در منطقه اکبر آباد شیراز که منجر به کشته شدن تعدادی از شهروندان شد عنوان کرد: اتحادیه صنف آسیاب داران و علافان و مجمع امور صنفی موظفند نسبت به شناسایی نمایندگی‌های غیر مجاز توزیع سیلندرهای گاز مایع در شهرستان اقدام کنند و اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی به استناد ماده ۲۷ قانون نظام صنفی نسبت به پلمپ نمایندگی‌های فاقد پروانه کسب بپردازند.

فرماندار شیراز ادامه داد: با توجه به اتمام مهلت اخذ پروانه کسب توسط نمایندگی‌های توزیع سیلندر‌های گاز مایع، شرکت‌های موزع موظفند نسبت به قطع سهمیه آن دسته از نمایندگی‌هایی که تا کنون موفق به اخذ پروانه کسب نشده‌اند، اقدام کنند.

به گفته زرین کلاه کمسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان مصوب کرد با توجه به فعالیت غیر قانونی کارگاه‌های غیر مجاز تبدیل خودرو‌های بنزینی به گاز ال پی جی در اسرع وقت اینگونه کارگاه‌ها توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو‌های سبک و سنگین شناسایی و توسط مجمع امور صنفی و ادراه نظارت بر اماکن نیروی انتظامی پلمپ شوند و هیچ مرکز مجازی تحت این نام در سطح شهرستان شیراز وجود ندارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر