کد خبر: 9802 A

فرمانده نیروی انتظامی فارس:

دشمنان پس از شکست در جنگ تحمیلی، طی چند سال اخیر با ناتوی فرهنگی وارد شدند اما در این زمینه نیز شکست خورند.

ایلنا- شیراز: فرمانده انتظامی استان فارس گفت: دانش آموزان در انقلاب و دفاع مقدس، نقش اساسی و بی‌بدیل داشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سردار سیروس سجادیان، که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در جمع دانش آموزان مدرسه فاطمه الزهرا ناحیه ۳ شیراز سخن می‌گفت، به نقش موثر و تاثیر گذار دانش آموزان در انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دشمنان پس از شکست در جنگ تحمیلی، طی چند سال اخیر با ناتوی فرهنگی وارد شدند اما در این زمینه نیز شکست خورند.

فرمانده انتظامی فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مهم و اساسی انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار کرد: ضروری است که امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه کار خود قرار دهیم زیرا این موضوع در جهاد اکبر محور تمام موضوعات است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه اجتماعی پلیس، اقتدار اوست، بیان کرد: این قدرت، اسلحه، خودرو، باتوم و سایر ادوات و تجهیزات نیست بلکه قدرت پلیس، قدرت ارتباط برقرار کردن با جامعه است و در این راستا سه محور اصلی ارتباط، اعتماد و مشارکت در برقراری امنیت در دستور کار پلیس فارس قرار دارد.

سردار سجادیان خواستار ارائه راهکارهایی از سوی دانش آموزان برای ارتباط برقرار کردن با پلیس شد و اظهار داشت: یکی از سرمایه‌های پلیس اعتماد مردم، دیگری ارائه راهکار برای رفع نواقص و عیب‌های پلیس و سوم مشارکت مردم است.

وی با بیان اینکه لازمه همه امورات وجود امنیت است ادامه داد: تمام افراد در تولید امنیت نقش دارند زیرا امنیت نعمتی است که نمی‌توان از سایر نعمت‌ها، بدون وجود آن استفاده کرد. در این مراسم سردارسجادیان از دانش آموزان خواست که راهکارهای خود برای ارتباط، اعتماد و مشارکت بهتر مردم و دانش آموزان با پلیس را به معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ارائه دهند تا به ۱۰ نفر از دانش آموزانی که بهترین راهکار‌ها را ارائه داده‌اند هدایای نفیسی اهدا شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر