کد خبر: 10907 A

رئیس كانون كارفرمایان استان قزوین:

مهمترین مشكل تولیدكنندگان و صنعتگران استان قزوین كمبود سرمایه در گردش و نقدینگی است/ تثبیت نرخ ارز، كاهش نرخ سود بانكی، تامین مواد اولیه و كاهش تعرفه‌های واردات مواد اولیه می‌تواند به تولید كمك كند.

ایلنا - قزوین: رئیس كانون كارفرمایان استان قزوین گفت: مهمترین مشكل تولیدكنندگان و صنعتگران استان قزوین كمبود سرمایه در گردش و نقدینگی است.

به گزارش ایلنا؛ مجید آهنگران در گفتگو با ایلنا افزود: تثبیت نرخ ارز، كاهش نرخ سود بانكی، تامین مواد اولیه و كاهش تعرفه‌های واردات مواد اولیه می‌تواند به تولید كمك كند.

آهنگریان تصریح كرد: مسوولان باید سیاستی را اتخاذ كنند تا تسهیلات مالیاتی شامل حال تولیدكنندگان شود و با توجه به تحقیق و پژوهش، بازنگری در قوانین و مقررات محدود كننده در تولید ملی و اصلاح قوانین تجارت، مالیات و گمرك به تولید كننده كمك شود.

وی ارتقای فرهنگ عمومی در مصرف كالای ایرانی را در رونق واحدها موثر دانست و افزود: با كاهش هزینه های بیمه تامین اجتماعی، پرداخت 50درصد سهم كارفرما، معافیت بیشتر بیمه كارفرمایان، تعدیل قدرت خرید مردم و جلوگیری از قاچاق كالا و افزایش نرخ بهره وری در صنایع می‌توان از تولیدكنندگان حمایت جدی كرد.

رئیس كانون كارفرمایان استان قزوین اظهار داشت: باید پرداخت جوایز صادراتی بموقع و مناسب باشد تا انگیزه تولیدكنندگان را بالا ببرد.

وی بیان كرد: ارتقای سطح كیفیت تولید و حمایت قضایی از تولیدكنندگان، پایبندی به قوانین و مقررات و تشكیل خوشه های صنعتی از دیگر راهكارهای حمایت عملی از تولید در سال حمایت از كار و سرمایه ایرانی است كه امیدواریم مورد توجه مسوولان استان و كشور قرار گیرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر