کد خبر: 12721 A

مدیركل زندانهای قزوین خبر داد:

مدیركل زندانهای قزوین از ساخت مجتمع آموزشی فنی وحرفه‌ای در زندان مركزی قزوین خبر داد.

ایلنا - قزوین: مدیركل زندانهای قزوین گفت: 12كلاس و كارگاه آموزش فنی و حرفه ای به مساحت 480 متر مربع در زندان مركزی درحال ساخت است وبه زودی افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا فراست طلب در گفتگو با خبرنگاران افزود: این مجتمع آموزشی در هر دوره حداقل 600زندانی را تحت پوشش آموزش های فنی وحرفه ای در خواهد آورد.

مدیركل زندانهای قزوین عنوان كرد: بیشتر آموزشهای در این مركز متمركز و شامل رشته های صنعتی خواهد بود.

 به گفته وی با راه اندازی این پروژه، ظرفیت آموزش های فنی و حرفه ای در زندان حداقل به دو برابر افزایش خواهد داشت.

 فراست طلب در ادامه به ضرورت تشكیل دوره های آموزش شغلی در زندانها اشاره كرد و گفت: آموزش های فنی و حرفه ای ویژه زندانیان، حركت بزرگی در جهت نیل به سالم  سازی محیط جامعه است.

 این مقام مسؤل تأكیدكرد: اگر بتوانیم استعدادهای زندانیان را در برنامه های آموزشی و به ویژه آموز شهای مهارتی سوق دهیم، در آن صورت منابع انسانی كارآمد به جامعه بازخواهد گشت.

 مدیركل زندانهای قزوین خاطرنشان كرد: درحال حاضر بیش از 15رشته فنی وحرفه ای از جمله: جوشكاری، خیاطی، كشاورزی، معرق كاری، دامداری و زنبور داری در زندانهای استان آموزش داده می‌شوند.

 فراست طلب تصریح كرد: آموزش دیده گان پس از اخذ گواهینامه مهارتی و آزادی از زندان، تاسقف 150 میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی دریافت می‌نمایند.

وی اعلام كرد: در سال گذشته اعتباری بالغ بر هفت میلیاردوپانصدمیلیون ریال به توسعه اشتغال زندانیان اختصاص یافته ودرسال جاری نیز همین روند ادامه خواهد داشت.

مدیركل زندانهای قزوین گفت: زندانیان دارای شغل مرتكب تكرار جرم نخواهند شد و با كسب درآمد زندگی به دور از جرم و بزه را سرپرستی خواهند كرد.

 فراست طلب ضمن تقدیر از عملكرد مطلوب بنیاد تعاون و حرفه آموزی زندانیان استان متذكر شد: طی دوسال اخیر تاكنون، سرمایه گذاری در طرحهای اشتغالزایی زندانیان همچون راه اندازی مجتمع فارسیان،گام بزرگی در این عرصه برداشته شده است.

 وی ابراز امیدواری كرد: با توجه ویژه دولت در این بخش، بتوان آمار تكرار جرم را درجامعه به صفر رساند.

قزوین زندان فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر