کد خبر: 12735 A

در حال حاضر یک هزار و 400 هیئت مذهبی و یک هزار مداح در استان قزوین فعالیت می کنند و قزوین در زمینه تشکل های قرآنی در زمره 10 استان برتر کشور است.

ایلنا - قزوین: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: در حال حاضر یک هزار و 400 هیئت مذهبی و یک هزار مداح در استان شناسایی شده و فعالیت می کنند و در زمینه تشکل های قرآنی در زمره 10 استان برتر کشور هستیم.

به گزارش ایلنا، علی نعمت الهی در گفتگو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر 1400 هیئت مذهبی و 1000 مداح در استان شناسایی شده و فعالیت می کنند و در زمینه تشکل های قرآنی در زمره 10 استان برتر کشور قرار داریم.

وی افزود: همیشه مشکلات فرهنگی ناشی از اعتبار نیست بلکه گاهی اوقات می توان با هم فکری و هم اندیشی و ارتباط بیشتر به نتایج ارزشمندی رسید و مردم را از فواید آن بهره مند کرد، هیئت های مذهبی پتانسیل بسیار خوبی هستند که می توان در امور فرهنگی از این ظرفیت آنها بخوبی استفاده کرد و این کار با هدایت، نظارت و حمایت محقق می شود.

نعمت الهی یادآورشد: استراتژی اداره کل تبلیغات اسلامی در استان، حمایت مادی و معنوی از هیئت های مذهبی و هدایت و نظارت بر آنان است که این موضوع امسال با جدیت بیشتری پیگیری می شود.

این مسئول فرهنگی تصریح کرد: دشمنان بخوبی با ظرفیت های دینی تشکل های کشورمان آشنا هستند و برای انحراف آنها برنامه های هدفمندی دارند که جدا کردن جامعه از قرآن از آن جمله است.

وی افزود: دشمنان تلاش می کنند تا روح قرآن و پیام این کتاب آسمانی را از جامعه بگیرند لذا مشغول کردن مومنان به حواشی و دور کردن از متن اسلام با نفوذ در هیئت های مذهبی یکی از راهکارهای بدخواهان کشور است.

نعمت الهی بیان کرد: ورود در حوزه دینی بسیار حساس و ظریف است و چون با باورهای مردم ارتباط دارد باید با دقت مورد ارزیابی و کارشناسی قرار گیرد تا اعتقادات را دچار آسیب و تزلزل نکند.

این مسئول گفت: اگر نظارت و هدایت در تشکیل و فعالیت هیئت های مذهبی صورت نگیرد گاهی مسائلی در هیئت های خانگی شکل می گیرد و مطرح می شود که نگران کننده است و باید در این زمینه کارهای کارشناسی صورت گیرد.

قزوین مداح هیئت مذهبی سازمان تبلیغات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر