کد خبر: 13026 A

بازرس كل استان قزوین:

سازمان بازرسی به عنوان عالی‌ترین ارگان نظارتی در كشور از هیچ تلاشی در راستای اعتلای نظام جمهوری اسلامی، ارتقای كارآمدی دستگاه‌های اجرائی و رضایتمندی مردم فروگذار نیست.

ایلنا - قزوین: بازرس كل استان قزوین گفت: سازمان بازرسی به عنوان عالی ترین ارگان نظارتی در كشور از هیچ تلاشی در راستای اعتلای نظام جمهوری اسلامی، ارتقای كارآمدی دستگاه های اجرائی و رضایتمندی مردم فروگذار نیست.

به گزارش ایلنا، محمد حسین یزدان پناه به مناسبت سالروز تشكیل سازمان بازرسی كل كشور در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اقتصاد مقاومتی افزود: ویژگی و خصوصیت بارز در اقتصاد مقاومتی این است كه با ایجاد آمادگی، بستر مناسب در زمینه تحقق آن مهیا شود و با تدبیر درست، راهكارهای لازم و اصولی جهت مقابله با فشارهای اقتصادی و تهدیدات دشمن اتخاذ گردد.

وی با بیان این كه بازرسان در انجام برنامه های بازرسی باید 2 امر اجرای صحیح قوانین و حُسن جریان امور را با هم ببیند افزود: پرهیز از رویكرد سیاسی در انجام مأموریت ها، پرداختن به رویكردهای تخصصی و حرفه ای و تعادل بخشی در رفتارهای نظارتی همواره مورد تأكید و جزء سیاست های مهم دستگاه نظارتی است.

بازرس كل استان قزوین اضافه كرد: بایستی با افزایش روش ها و اقدامات كاربردی، مدیریت صحیح و مدبرانه و ارائه راهكارهای كارشناسی، امر نظارت و بازرسی هر چه بیشتر در سطح دستگاه های اجرائی نهادینه شود.

وی ادامه داد: پیشرفت برنامه های دستگاه نظارتی در سال جاری قابل ملاحظه بوده به طوری كه در حوزه های مختلف اثربخشی های خوبی صورت گرفته است.

یزدان پناه خاطر نشان كرد: تعامل دو سویه و ارتباط مناسب دستگاه های اجرائی با دستگاه نظارتی موجب ارتقای جایگاه سازمانی و رفع مشكلات جاری می شود.

وی خطاب به گروه های 4 گانه نظارت و بازرسی این اداره كل هم گفت: كارشناسان و بازرسان نسبت به تقویت اطلاعات پایه جهت اشرافیت در انجام بازرسی ها، اظهار نظرهای دقیق، ارائه گزارشات جامع از وضعیت و نقاط قوت و ضعف دستگاه ها و نیز ارائه راهكارهای لازم جهت رفع موانع بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

مدیر كل بازرسی استان قزوین همچنین با تأكید بر مدیریت و انضباط مالی در تمامی دستگاه ها تصریح كرد: امیدواریم با اقدامات پیش رو و همّت مضاعف بسترهای مناسبی جهت خدمت رسانی به مردم فراهم شود و دستگاه ها توجه بیشتری نسبت به بیت المال و انجام وظایف خود داشته باشند.

بازرسان بازرسی کل قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر