کد خبر: 13032 A

عباسپور، نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس:

دشمن تلاش دارد با شناسایی نقاط ضعف در صدد آسیب رساندن به نظام می باشد و یکی از نقاط ضعف کشور در مقوله های اقتصادی، اتکاء بیش از اندازه به منابع نفتی است.

ایلنا - قزوین: نماینده مردم شهرستان بویین زهرا و آوج در مجلس گفت: اتکاء بیش از اندازه به منابع نفتی نقطه ضعف اقتصادی کشور است.

به گزارش ایلنا، روح اله عباسپور در همایش تبیین شعار تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی که در بوئین زهرا برگزار شد، افزود: رهبرفرزانه انقلاب هوشمندانه وبا عمق بصیرت بالا شرایط  امروز کشور را از چند سال قبل پیش بینی می کردند وبه همین دلیل در چها رسال گذشته حوزه‌های مختلف اقتصادی را در نامگذاری سال ها مورد توجه ویژه قرارداده اند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان حمایت از تولید ملی،حمایت از کارو سرمایه ایرانی، نگاه تیزبین و هوشمندانه مقام معظم رهبری را یکی از مقوله های اصلی ومهم عبور انقلاب از شرایط سخت دانست و افزود: اتحاد، همدلی، همراهی و هم افزایی تمام ارکان نظام بویژه در سه قوه می تواند آرامش واطمینان را در جامعه برای عبور از شرایط سخت فعلی فراهم نماید.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه دشمن تلاش دارد با شناسایی نقاط ضعف در صدد آسیب رساندن به نظام است، گفت: یکی از نقاط ضعف ما در مقوله های اقتصادی، اتکاء بیش از اندازه به منابع نفتی است.

وی افزود: متاسفانه بخش زیادی از هزینه‌های عمرانی و جاری کشور از فروش نفت تامین می‌شود و به همین دلیل دشمن به منبع اصلی درآمد دولت هجمه وارد نموده است تا حلقه ی جنگ اقتصادی را بر کشور تنگ تر کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کشور ما علی رغم اینکه بیش از 30 سال است در شرایط تحریم قرار دارد اما با  همت و تلاش فعالان عرصه های علمی و تولیدی در حوزه‌های مختلف از جمله صنایع دفاعی، کشاورزی، علمی و اجرایی پروژه های زیربنایی بویژه در بخش سد سازی و اجرای پالایشگاهها به مرحله خودکفایی و حتی صادرات دست پیدا كرده است.

سخنگوی صنایع و معادن مجلس در بخش دیگری از سخنان خود وظایف ومسوولیت مدیران اجرایی در استانها را جهت تحقق عملی شعار امسال برای حمایت از تولید داخلی مهم وحیاتی تلقی كرد و یادآور شد:مدیران مناطق می توانند با حذف بورکراسی های زاید اداری و فراهم كردن تسهیلات وخدمات مناسب زمینه جذب سرمایه گذاران را فراهم نمایند.

در ابتدای این همایش علی زارعی دبیر شورای فرهنگی شهرستان بویین زهرا در رابطه با برگزاری همایش تبیین شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در رابطه با تولید ملی،حمایت از کار و سرمایه ایرانی است، گفت: یکی ازمهمترین وظایف شورای فرهنگ عمومی شهرستان بحث فرهنگی است و در جلسات قبلی مصوبه ای به تصویب رسید که برای تشویق تولید کنندگان در بخش کشاورزی، اعضای شورا بتوانند از این واحد ها دیدن کنند

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر