کد خبر: 16184 A

توسط اوقاف و امورخیریه استان قزوین؛

بزرگترین مجتمع خدمات رفاهی، فرهنگی و اقامتی با نام دهکده سلامت در قزوین ساخته می‌شود.

قزوین - ایلنا: مسئول بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان قزوین گفت: بزرگترین مجتمع خدمات رفاهی، فرهنگی و اقامتی با نام دهکده سلامت در قزوین ساخته می شود.

محمد جواد خردمند در حاشیه مراسم کلنگ زنی ساخت حسینیه شهید انصاری در قزوین در گفتگو با خبرنگاران افزود: خوشبختانه بستر مناسبی برای ساخت و ساز موقوفات در استان آماده شده و وجود زمین های وقفی به عنوان یک سرمایه اصلی زمینه فعالیت بنیاد توسعه و عمران را فراهم کرده است.

وی افزود: با شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در موقوفات، شرایط برای مشارکت سرمایه گذاران در بخش عمرانی و کشاورزی و معدن فراهم شده و شورای توسعه و احیاء موقوفات استان با حضور نمایندگان استانداری، شهرداری، مسکن و شهرسازی و جمعی از سرمایه گذاران بزودی فعالیت خود را در راستای پویایی وقف آغاز خواهد کرد.

مسئول بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان قزوین تصریح کرد: در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی با نگاه اقتصادی تلاش می شود به سودآوری موقوفه ها کمک شود تا بتوانیم از درآمدهای اکتسابی برای آبادانی و عمران موقوفه ها استفاده کنیم.

خردمند بیان کرد: احداث مجتمع تجاری بازار بزرگ سنتی سرای چروک، جذب سرمایه گذار برای احداث بافت فرسوده خانه تقوی ها، ابوترابی و لیالی از موقوفات شهرستان قزوین و ساماندهی پروژه نیمه کاره واحدهای پاساژ تجاری مسجد امام جعفر صادق(ع) در شهرستان آبیک، فعالیت واحدهای کشاورزی و باغات دفتر اجرایی بنیاد توسعه و عمران موقوفات از کارهای مهم این واحد است.

این مسئول یادآورشد:‌ مرحله اول قرارداد باغ چهار هکتاری به پایان رسیده و طرح احیا و اصلاح آن نیز تنظیم شده که پس از اعلام نظر مسئول واحد کشاورزی بنیاد کشور اجرایی می شود.

خردمند اظهارداشت: اراضی 57 هکتاری قراراست از منابع طبیعی منفک شده و به تولیت واگذار شود و درمورد اراضی 9 هکتاری شینقر نیز جلسه تحویل تنظیم شده و اراضی 31 هکتاری رشتقون نیز در حال بررسی و تعیین تکلیف کارشناسی است.

وی گفت:‌ اراضی هفت هکتاری و 3700 مترمربعی و 2.5 هکتاری رشتقون در مرحله بررسی کارشناسی است و سه قطعه زمین کشاورزی بترتیب به مساحت های 50، 270 و 460 هکتار توسط پذیره گذار در حال واگذاری و شناسایی اراضی 22 هکتاری در کنار رودخانه شاهرود و در جوار امامزاده یعقوب انجام شده و در مرحله تنظیم قرارداد و واگذاری است.

خردمند یادآورشد: اراضی چهار هکتاری در موقعیت بافت مسکونی روستا، شش هکتاری مزروعی در جوار روستا و یک هزار و 60 هکتاری از منابع طبیعی به عنوان سهم موقوفه منتزع و به اوقاف ملحق شده و در حال واگذاری است.

این مسئول اظهارامیدواری کرد: با توسعه فعالیت های اقتصادی در موقوفات، زمینه آبادانی و توسعه اماکن وقفی در استان تسریع شود.

دهکده سلامت قزوین اوقاف قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر