کد خبر: 16232 A

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی كار قزوین:

در حال حاضر واحدهای تولیدی بیش از آنکه با مشکل نوسان نرخ ارز، کمبود نقدینگی و تحریم واحدهای تولیدی مواجه باشند؛ دغدغه عدم مدیریت صحیح، عدم حمایت بانک‌ها و عدم تحقق وعده‌های دولت را دارند.

قزوین - ایلنا: رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان قزوین گفت:در حال حاضر واحدهای تولیدی بیش از آنکه با مشکل نوسان نرخ ارز، کمبود نقدینگی و تحریم واحدهای تولیدی مواجه باشند؛ دغدغه عدم مدیریت صحیح، عدم حمایت بانک‌ها و عدم تحقق وعده‌های دولت را دارند.

محمد احمدی درخصوص مشکلات واحدهای تولیدی کشور به ایلنا گفت: گاهی اینطور تصور می‌شود که بحران کنونی کارخانه‌ها نتیجه اعمال تحریم‌های اقتصادی، نوسانات نرخ ارز و کمبود نقدینگی است در حالی که این عوامل به تازگی به تهدیدی جدی برای ادامه فعالیت موسسات تولیدی تبدیل شده‌اند.

این فعال کارگری با یادآوری اینکه در سالهای اخیر بسیاری از کارخانه‌ها و کارگران کشور به دلیل سوء مدیریت و عدم حمایت نظام بانکی کشور از تولید ملی گرفتار بحران شدند.

وی با یادآوری اینکه قرار بود دولت ۳۰ درصد از درآمد ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارنه‌ها را بابت توقیت تولید ملی هزینه کند گفت: قانون هدفمندی یارنه‌ها با همه انتقادها حدود ۲ سال پیش اجرا شد و در‌‌نهایت امروز از لزوم توقف اجرای آن سخن گفته می‌شود و ابن درحالی است که تاکنون حتی یک ریال از محل اجرای این قانون به کارخانه‌ها پرداخت نشده است.

احمدی گفت: فشاری که در نتیجه خلف وعده و عدم حمایت دولت بر تولید داخلی وارد شده‌است هیچ دست کمی از فشار ناشی از اعمال تحریم‌ها ندارد.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین تاکید کرد: مشکلات خارجی و داخلی در ‌‌نهایت باعث تشدید بحرانهای کارگری می‌شوند.

وی گفت: در شرایطی که از یکسو تولید کنندگان به دلایل مختلف قادر به تامین مواد اولیه و ادامه تولید نیستند و از سوی دیگر قدرت خرید و امنیت شغلی کارگران بیشتر کاهش پیدا کرده است دولت و مسئولین باید درقبال اقتصاد ملی بیشتر پایبند تعهدات خو باشند.

کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین محمد احمدی تحریم مشکلات واحدهای تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر