کد خبر: 16276 A

شهردار قزوین:

تدابیر لازم باید برای حل مشكلات آبگرفتگی و مهار سیل در كوتاه‌ترین زمان اتخاذ شود تا موجب نارضایتی شهروندان نشویم.

ایلنا- قزوین: شهردار قزوین گفت: در زمان بارندگی‌ها و در پی ایجاد مشكلات آبگرفتگی باید خودمان را جای مردم بگذاریم و ببینیم در این زمان شهروندان چه سختی‌های را تحمل می‌كنند بر این اساس باید اقدامات موثری انجام دهیم تا مردم از مدیریت شهری ناراضی نباشند.

به گزارش ایلنا؛ مسعود نصرتی در جلسه ستاد بحران شهرداری قزوین با بیان اینكه با توجه به ایجاد شرایط خاص جوی و ریزش‌های شدید باران به صورت رگبار در چند دقیقه شاهد بارش سنگین باران هستیم، افزود: با توجه به مشكلاتی كه در  این دست بارندگی‌ها به وجود آمده است باید برای حل مشكلات تدابیر لازم و سریع در كوتاه مدت اتخاذ شود.

وی با تاكید بر اینكه نباید بگذاریم برخی از مشكلات در بارندگی مجدد تكرار شود، بیان كرد: باید از زمان استفاده كرد تا بر اساس مطالعات اقدامات لازم در زمان بحران صورت گیرد و نباید در تصمصیم‌گیری‌های این زمان خطا داشته باشیم.

شهردار قزوین با تاكید بر مدیریت مناسب در زمان آبگرفتگی‌ها گفت: باید قبل از بارندگی های شدید نقاط بحرانی شناسایی شود و همچنین درصد بسیار زیادی از این آب از بالادست و شمال اتوبان وارد مجموعه شهری شده است كه باید برای انحراف مسیر این آب و جلوگیری از ورود آن به شهر كار سریع و ضرب الاجل انجام شود.

این مقام مسوول با اشاره به ضرورت جمع‌آوری مصالح در برخی از معابر برای جلوگیری از مشكلات آبگرفتگی گفت: پروژه هدایت آب‌های سطحی چند سالی است كه در دستور مدیریت شهری قرار گرفته است و هر ساله بخشی از این پروژه اجرا می‌شود.

وی با تاكید بر هماهنگی با سازمان هواشناسی جهت برنامه ریزی اجرای برنامه های كوتاه مدت و ضروری افزود: علاوه بر اینكه مدیریت شهری باید در زمینه كسب درآمد و اجرای پروژه‌های عمرانی از شیوه های علمی و مدرن استفاده كند باید در زمینه های جلوگیری از بحران بارندگی هم از شیوه های مدرن استفاده كند.

نصرتی با تاكید بر اینكه در مدیریت بحران ابتدا باید پاسخگوی محدوده شهری قزوین باشیم، بیان كرد: باید نظارت بر اقدامات اجرایی در زمان آبگرفتگی و مهار سیل به درستی انجام شود تا در این زمان نارضایتی شهروندان ایجاد نشود و همچنین لازم است از تلاش خوب کارکنان سازمان های پسماند، آتش‌نشانی، فضای سبز، ترافیك و سایر عوامل دخیل در رفع آبگرفتگی تشكر كرد.

این مقام مسوول با بیان اینكه در زمان بارندگی در برخی از منازل آب و در برخی مكان‌ها آب فاضلاب ورود كرده است و باعث ایجاد مشكلات برای شهروندان شده است، گفت: در زمان بارندگی مردم اذیت شدند و باید بتوانیم با مدیریت خوب این موضوع را جبران كنیم و همچنین در این مواقع نیاز به همراهی شهروندان در انجام عملیات رفع آبگرفتگی از سطح شهر هستیم.

نصرتی با اشاره به اینكه افتتاح پل‌های غیرهمسطح بیش از موعد، ذائقه مردم را شیرین كرده و توقع آنها را از مجموعه مدیریت شهری را  بالا برده است و نباید بگذاریم شیرینی این مهم به مردم تلخ شود، افزود: باید از طریق رسانه ها و رادیو شهر اطلاع رسانی كامل از شرایط موجود شهر، میزان بارندگی و ظرفیت شهر، نوع طراحی شهر و مقایسه میزان و نحوه بارندگی شهر در چند سال اخیر و سایر شهرها شود تا شهروندان از وضعیت موجود آگاه شوند و در آن حد از مدیریت شهری انتظار داشته و با مجموعه در مواقع بحران همراه شوند.

در پایان این جلسه اجرای اقدامات لازم برای احداث خاكریز موقت در شمال شهر برای انحراف مسیر آب در كوتاه ترین زمان، هماهنگی های لازم با ادارات و دستگاه های مرتبط، تهیه طرح های فوری و كارشناسی برای نقاط حساس جهت دفع آبگرفتگی، نظارت درست بر عملكرد پیمانكاران مربوطه، هماهنگی تمام حوزه‌های شهرداری در موقع بحران از موضوعاتی بود كه در این جلسه در دستور كار معاونین و مدیران شهرداری قزوین قرار گرفت.

شهرداری قزوین آب گرفتگی معابر قزوین مسعود نصرتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر