کد خبر: 16412 A

دبیراجرایی خانه کارگر استان قزوین:

به دلیل اتخاذ برخی سیاست های اشتباه از سوی دولتمردان ابتر ماند و بعید می‌دانم در باقیمانده سال اتفاقی رخ دهد.

ایلنا- تاکستان: دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: با توجه به ضعف، شعار امسال مقام معظم رهبری مبنی بر «تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی» در سال ۹۱ تحقق این شعار  به دلیل اتخاذ برخی سیاست های اشتباه از سوی دولتمردان ابتر ماند و بعید می‌دانم در باقیمانده سال اتفاقی رخ دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تاکستان، عید علی کریمی بعدازظهر یکشنبه در کنگره شهرستانی خانه کارگر شهر تاکستان و در سالن اجتماعات کارخانه سیستم‌های صنعتی این شهر، افزود: بخشی ازمشکلات صنعت کشور، جهانی است، ولی دیده می‌شود که بسیاری از مدیران ارشد صنایع کشور نمی‌توانند برای یک هفته بعد واحد صنعتی خود برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در استان قزوین حدود ۱۰۰واحد صنعتی مشکل دارد، اعلام کرد: هم اکنون ۲۵ واحد صنعتی در شهر تاکستان مشکل دارند.

این فعال جامعه کارگری کشور با اظهار اینکه تشکیلات خانه کارگر، مدیران و کارگران واحدهای صنعتی را عضو خانواده کار و تولید می‌داند، گفت: باور داریم اتحاد مدیران و کارگران می‌تواند در رشد اقتصادی کشور نقش داشته باشد.

دبیراجرایی خانه کارگر استان قزوین افزود: امروز با این وضعیت تورم، اگر کارگر و بازنشسته‌ای که حدود ۴۵۰ هزار تومان دریافتی دارد که همه چیز۳ برابر شده است، چطور می‌تواند یک زندگی شرافتمندانه داشته باشد.

وی با اظهار اینکه وزیر کار از ایجاد حدود ۲میلیون شغل در سال گذشته در کشور خبر می‌دهد درحالیی که در همین استان قزوین آمار بیمه شده‌های اجباری تامین اجتماعی در هیمن مدت یک درصد کاهش داشته است، افزود: آنچه که انقلاب و امام راحل برای کارگران قائل شده بودند به مرور زمان از جامعه کارگری کشور گرفتند.

رئیس پیشین کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین بیان کرد: با توجه به افزایش آمار قراردادهای موقت کارگری در کارخانه‌ها که موجب اخراج راحت‌تر کارگران فراهم شده است که همین اخراج، مساوی مرگ کارگران است.

دبیراجرایی خانه کارگر استان قزوین با اشاره به اینکه در سه سال گذشته خانه کارگر تاکستان موفق به جذب ۹۰۰نفر شده است. افزود: خانه کارگر قزوین هر۴ سال یک بار کنگره شهرستانی و استانی برگزار می‌کند.

کریمی با اشاره به اینکه بنیان خانه کارگر توسط شهید مظلوم بهشتی گذاشته شد، افزود: قانون کار موجود نیز ثمره تلاش فعالان کارگری دلسوز است.

وی در ادامه با اشاره به چگونگی انتخاب اعضای کنگره‌های شهرستانی و استانی است، تصرح کرد: با توجه به اینکه جامعه کارگری کشور حدود ۴۰ درصد از جامعه فعال کشور را تشکیل می‌دهد لازم است در انتخابات ریاست جمهوری اخیر و شوراهای شهر و روستا شرکت فعالی داشته باشند.

دبیراجرایی خانه کارگر استان قزوین در ادامه در خصوص عضو گیری خانه کارگر، دفاع از حقوق صنفی کارگران، ارایه خدمات رفاهی خانه کارگر در شهرهای شمالی، مشهد، شیراز، اصفهان، یزد، هرمزگان به اعضا، تسهیلات ویژه به کارگران در دانشگاه کار، بیمه‌های تکمیلی انفرادی و بیمه شخص ثالث خوردو با تخفیف و اقساط سخن گفت.

کنگره شهرستانی خانه کارگر تاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر