کد خبر: 17559 A

مدیر کل تعاون استان قزوین:

از مجموع سه هزار تعاونی ثبت شده در استان قزوین در حال حاضر 1200 تعاونی فعال است./سه هزار تعاونی در استان قزوین با 360 هزار نفر عضو به ثبت رسیده است.

ایلنا- قزوین: مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از مجموع سه هزار تعاونی ثبت شده در استان قزوین در حال حاضر 1200 تعاونی فعال است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا؛ علی ایمانی در جمع تعاون گران و اتحادیه های تعاونی استان قزوین که با حضور معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قزوین برگزار شد افزود: سه هزار تعاونی در استان قزوین با 360 هزار نفر عضو به ثبت رسیده است.

وی افزود: 1500 تعاونی به دلیل پایان ماموریت خود یا برخی مسائل دیگر از حالت فعالی خارج شده و راکد یا نیمه فعال است که با تشکیل کمیته ای وضعیت آنها مورد بررسی کارشناسی برای تعیین تکلیف قرار گرفته است.

 ایمانی تصریح کرد: آموزش های دوره ای در تعاونی ها در استان جدی گرفته شده و امسال نیز برنامه های خاصی برای اعضای تعاونی های فعال استان پیش بینی کرده ایم که اجرایی خواهد شد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین یادآورشد: در سال جاری دو هزار و 640 نفر ساعت آموزش برگزار شد و با تامین اعتبار لازم زمینه ارتقای سطح مهارتی تعاونگران قزوین فراهم خواهد شد.

 این مسئول بیان کرد: در سال گذشته بیش از دو هزار و 680 نفر تحت پوشش دوره های آموزشی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین قرار گرفتند.

 در این نشست که در سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین برگزار شد نمایندگان تعاونی های مسکن، مرغداران،حمل و نقل، اتاق تعاون، زیتون کاران، صنایع دستی، مصرف، گردشگری و کارگران در خصوص مشکلات نقدینگی، ضعف بنیه مالی تعاونی ها، پرداخت غیر منطقی حق بیمه و مالیات، ضرورت تشکیل واحد پیگیری مشکلات تعاونی ها در وزارتخانه، استفاده از تسهیلات بانکی با بهره کم، عدم اطلاع اعضاء با وظایف و حوزه عملکردی مسائلی را مطرح کردند.

تعاونی های استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر