کد خبر: 20478 A

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین:

دولت باید یارانه بخش صنعت را پرداخت می‌کرد تا کارفرمایان و کارگران را دچار نمی‌شدند چراکه اولین مشکل این اقدام متوجه طبقه کارگری می‌شود.

ایلنا- شهر صنعتی البرز استان قزوین: دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: دولت باید یارانه بخش صنعت را پرداخت می‌کرد تا کارفرمایان و کارگران را دچار نمی‌شدند چراکه اولین مشکل این اقدام متوجه طبقه کارگری می‌شود.


به گزارش خبرنگار ایلنا از شهرصنعتی البرز قزوین؛ عیدعلی کریمی در کنگره خانه کارگر استان قزوین و در اجتماع اعضای خانه کارگر که با حضور دکتر حسین کمالی، عضو شورای مرکزی خانه کارگر و حسن صادقی، معاون دبیر کل خانه کارگر و جمعی از مسوولین سیاسی و انتظامی و فعالان کارگری و کارفرمایی و رسانه هادر سالن اجتماعات نگارخانه شهر الوند استان قزوین برگزار شد، افزود: در حال حاضر ۸۰ درصد کارگران کشور قرارداد موقت هستند و اگر واحد صنعتی به هر دیلیلی به مشکل مواجه شود تاوان آن را کارگران می‌پپردازند.


*عملکرد نمایندگان مجلس در حذف سقف بیمه کارگران ساختمانی ستودنی است


وی ادامه داد: عملکرد نمایندگان مجلس در حذف سقف تعداد افراد بیمه کارگران ساختمانی را اقدامی ستودنی توصیف کرد و افزود: امیدواریم نمایندگان مجلس در خصوص بیمه‌های درمانی، کارهای سخت و زیان آور و مرخصی و... توجه خاص به این کارگران داشته باشند.


رئیس پیشین کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی» افزود: رهبری با پیش بینی دقیق از بروز تحریم‌های جدید در امسال نسبت به این نامگذاری اقدام کردند و بیان «اقتصاد مقاومتی» نیز با هدف تقویت این موضوع صورت گرفت.


دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین با بیان اینکه متاسفانه برخی‌ها از وضعیت تحریم‌ها سودوجویی کردند وگرنه نباید تحریم‌ها اینقدر فشار بر جامعه وارد می‌کرد، تصریح کرد: ورود برخی کالاهای غیر اساسی به کشور و فعالیت آزادانه دست دلالان و احتکارکنندگان مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرد.


کریمی افزود: باید با اتحاد و همدلی بحث تورم و گرانی را که گریبانگیر نظام شده است پشت سر بگذاریم.


*لعنت بر «بی‌بی‌سی»
وی در بخش دیگری از سخنانش با اظهار اینکه شب گذشته شبکه شخن پراکنی بی‌بی سی بخش از سخنانش را با تحلیل خاص پخش کرده است، تصریح کرد: لعنت بر «بی‌بی‌سی» که حرف امثال من را که دلسوز نظام و جامعه کارگری هستیم به کام خود می‌برد.


دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین با اظهار اینکه خانه کارگر در قبل از انقلاب در قالب سندیکای کارگری فعالیت می‌کرد و آقایان محجوب، کمالی و ربیعی به همراه شهید مظلوم بهشتی بعد از پیروزی انقلاب نسبت به ایجاد خانه کارگر بعد از توقف فعالیت حزب جمهوری اقدام کردند، افزود: خانه کارگر بعد از تایید قانون کار در سال ۶۹ توانست در سال بعد از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز فعالیت خود را بگیرد و در این ۲۱ سال توانسته است حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر عضو مستقیم بگیرد و در قزوین نیز ۴۰ هزار نفر عضو مستقیم داریم و سهمیه استانی ما در کنگره ۸ نفر است.


وی با اعلام اینکه قزوین بعد از تبریز دومین شهری است که انتخابات کنگره برگزار می‌کند، ادامه داد: کنگره مقتدر می‌تواند فعالیتهای تشکیلاتی مطلوبی ایجاد کند و مشارکت اعضا در انتخاب هوشمندانه زمینه فعالیت‌های مطلوب را فراهم خواهد کرد.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین عملکرد نمایندگان مجلس در حذف سقف بیمه کارگران ساختمانی ستودنی است در کنگره خانه کارگر استان قزوین عیدعلی کریمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر