کد خبر: 2470 A

پایتخت پیاده روی جهان 10 شهریور 91 برگزار می کند؛

همایش بزرگ " پیاده روی خانواده " استان یکی از برنامه های مهم جشنواره روز قزوین است که همزمان با 10 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

قزوین-ایلنا: مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی گفت: همایش بزرگ " پیاده روی خانواده " استان یکی از برنامه های مهم جشنواره روز قزوین است که همزمان با 10 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ سعید وزیری نژاد ضمن اعلام این خبر افزود: شهر قزوین توانست در سال 87 به عنوان پایتخت پیاده روی ایران انتخاب شود.

وی افزود: روند برگزاری همایش پیاده روی همگانی در شهر قزوین با استقبال پرشور قزوینی ها ادامه داشت تا اینکه مرکز استان در سال 90 از سوی فدراسیون جهانی ورزشهای همگانی به عنوان پایتخت پیاده روی جهان انتخاب شد.

وی بر ضرورت برگزاری این همایش در هفته جشنواره روز قزوین اشاره کرد و گفت: معرفی توانمندی ها و ویژگی های خاص و منحصر به فرد قزوین به ایرانیان و جهانیان از وظایف خطیر ما مسئولان شهری و استانی است.

 وزیری نژاد ادامه داد: از آنجاییکه این شهر توانسته در حوزه ورزشهای همگانی به افتخار جهانی دست پیدا کند لازم دیده شد در هفته ای که بنام " قزوین " نامگذاری شده یک همایش بزرگ پیاده روی خانواده برگزار کنیم.

وی خبر داد: این همایش از ساعت 6 صبح جمعه 10 شهریور ماه آغاز می شود و شهروندان باید مسیر دانشگاه آزاد اسلامی تا بوستان ملی باراجین را پیاده طی کنند.

وزیری نژاد افزود: جوایزی شامل دو دستگاه پراید، کمک هزینه سفرهای زیارتی، دوچرخه، لوازم خانگی و ورزشی به برندگان شرکت کننده در این همایش بزرگ اهداء می شود.

وی یاد آور شد: دستگاههایی نظیر استانداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری قزوین، هیات ورزشهای همگانی، صدا وسیما، سپاه صاحب الامر (عج) و سازمان فرهنگی ورزشی نسبت به برگزاری این همایش با یکدیگر همکاری می کنند.

این مقام مسئول یادآور شد: پوشش سراسری این برنامه از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران، از دیگر جذابیت های همایش بزرگ پیاده روی خانواده استان قزوین خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر