کد خبر: 248 A

فرمانده سپاه ناحیه البرز استان قزوین:

سپاه ناحیه شهرستان البرز با همكاری اداره كل آموزش وپرورش این شهرستان در تابستان 91 برنامه های متنوع علمی و آموزشی، تربیتی عقیدتی برای دانش آموزان این شهرستان بنام طرح هجرت 3 برگزار نموده است.

قزوین - ایلنا: فرمانده سپاه ناحیه البرز گفت: طرح هجرت زمینه تقویت و تعمیق باورهای دینی و مذهبی دانش آموزان را فراهم می كند.

به گزارش ایلنا از البرز قزوین؛ سرهنگ بهرامی با قدردانی از همكاری بی دریغ اداره كل آموزش و پرورش شهرستان البرز در اجرای طرح هجرت و بسیج سازندگی دانش آموزان افزود: طرح هجرت زمینه ساز ایجاد نشاط روحیه و افزایش مسئولیت پذیری در جوانان و نوجوانان كه آینده سازان ایران اسلامی هستند می باشد.

وی ادامه داد: امروز رسالت جوانان در سنگر دفاع از ارزش های والای اسلامی رسالتی حساس و سنگین و همدلی و همیاری در آینده سازان این مرز و بوم موجب اقتدار ایران عزیز در عرصه های بین المللی خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه البرز با اشاره به عملكرد دانش‌آموزان در طرح هجرت 3 شهرستان البرز ابراز داشت: 12هزار متر مربع در زیبا سازی كلاسها و دیوارهای محوطه مدارس توسط 7 هزار نفر روز دانش آموز انجام شده است.

وی افزود: از دیگر فعالیت های دیگر این طرح بهسازی و تعمیر 400میز و نیمكت كلاس و 2 هزار متر مربع رنگ آمیزی و نقاشی توسط دانش آموزان زیرنظر مربی است كه در تابستان 91 در قالب طرح هجرت 3 صورت گرفته است.

وی با اشاره به بیانات امام خمینی مبنی بر استفاده از جوانان در جهت سازندگی كشور در اوقات فراغت بیان داشت: همكاری و همیاری جوانان و نوجوانان دانش آموز باعث می شود آنها به مشقت و سختی كارها در جهت تعمیر و بهسازی مدارس پی ببرند و باعث شود در دوره تحصیل در نگهداری آن كوشا باشند و همچنین این پیام را انتقال دهند.

سرهنگ بهرامی تصریح كرد: حضور جهاد گونه دانش آموزان در این هوای گرم نشان دهنده وجود باورهای عمیق دینی و اسلامی در جوهره وجود آنان است.

وی گفت: این نشان دهنده اعتقاد قوی دانش آموزان این شهرستان است كه در اوقات فراغت در راستای محرومیت زدایی كشور و توسعه سازندگی معنوی و مادی كشور فعالیت می كنند.

وی با اشاره به فعالیت های تربیتی و فرهنگی در كنار فعالیت های بسیج سازندگی گفت: شركت در حلقه های صالحین و شركت در نماز جماعت و كلاس های تربیتی، علمی و سیاسی در جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان از دیگر برنامه های این طرح هجرت می باشد.

فرمانده سپاه ناحیه البرز بازدید از مراكز علمی، تحقیقاتی و آموش و بازدید از كارخانجات صنعتی را از دیگر فعالیت های این طرح برشمرد.

وی با اشاره به جمله ای از شهید رجایی كه بیان کرده بود:"در تابستان مدرسه تعطیل می شود ولی تربیت تعطیل نمی شود خاطر نشان ساخت: هم اكنون 24 پایگاه بیسج در شهرستان البرز فعالیت های فرهنگی، آموزشی، قرآن و خط و نقاشی، احكام، سالن ورزشی و... را به علاقه مندان ارائه می دهد.

در ادامه مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز گفت: طرح هجرت 3 در راستای كمك به دولت در سازندگی و رساندن امكانات به مناطق محروم كشور با بهره گیری از توان و ظرفیت دانش آموزان و فرهنگیان در قالب اردوهای جهادی دانش آموزان و غنی سازی اوقات فراغت اجرا می شود.

تقوی افزود: این طرح در جهت سازندگی و بهسازی مدارس و فراگیر شدن فرهنگ جهاد در جامعه و ایجاد روحیه ایثار؛ انفاق و احساس وظیفه و مسئولیت پذیری دانش آموزان گام برمی دارد.

وی ادامه داد: از مهترین اهداف این طرح استمرار ارزشهای دینی و مذهبی و انتقال آن به دوره تحصیلی و در نتیجه باعث ارتقای دانشفنی و مهارتی و تقویت پایه های اعتقادی در میان دانش آموزان می باشد.

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی و در طرح هجرت 3 بیان داشت: نوشتن خط های زیبا از بزرگان، امامان، آموزش احكام اسلامی و كلاس های عقیدتی و سیاسی از جمله فعالیت های مهم این طرح می باشد.

تقوی در ادامه با اشاره به استقبال زیاد دانش آموزان در این طرح گفت: در این طرح بسیاری از استعدادها شكوفا شده و زمینه تعاون دانش آموزان فراهم می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز خاطر نشان ساخت: دشمن جهت زدودن اعتقادات پاك نوجوانان و جوانان از هیچ تلاشی دریغ نمی كند و امروز وظیفه دانش آموزان ما شناخت توطئه دشمنان و تلاش برای رفع این توطئه هاست.

تقوی در پایان استفاده از امكانات رفاهی از جمله استخر رایگان –كتابخانه و... را از دیگر مزایای شركت كنندگان در طرح هجرت 3 برشمرد.

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه شهرستان البرز نیز ضمن قدردانی از حضور دانش آموزان و اولیا آنها در استقبال گرم از طرح هجرت 3 بیان داشت: طرح هجرت 3 از چهارم تیر ماه سال جاری و به جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان شهرستان البرز برگزار شد.

روح اله میرزایی ادامه داد: هم اكنون تعداد 7 هزار نفر در زمینه بسیج سازندگی در عرصه های مختلف سازندگی، بهسازی كمك به محرومین و اقشار ضعیف جامعه و... فعالیت می كنند كه امیدواریم كارنامه معنوی درخشانی در پایان تابستان داشته باشیم.

وی افزود: تلاش و مجاهدت دانش آموزان نوجوان و جوان در آبادانی و عمران و عمران ایران اسلامی ستودنی است.

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه شهرستان البرز در پایان خاطر نشان ساخت: كشور ما به چنین نیروهای مستعد و جوان كه فكر عملشان آبادانی و سربلندی كشور و نظام اسلامی است نیاز دارد و باید تلاش كرد زمینه حضور و بروز استعدادهای نوجوان فراهم شود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مصائبی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان البرز در ادامه بازدید اجرای طرح هجرت 3 در شكل دهی آینده جوانان بسیار موثر است و هدف از اجرای این طرح استفاده از زمان فراغت جوانان و آموزش عمیق قرآن و احكام دینی دانش آموزان می باشد.

وی در ادامه با اشاره به همراه شدن طرح هجرت و ماه رمضان گفت: كلیه تدبر و عمل به قرآن فهمیدن معنای كلمات و مفاهیم قرآن است و در ماه رمضان باید فرصت را غنیمت شمرد و در آیات الهی تدبر كرد.

حجت الاسلام مصائبی افزود: در ماه مبارك رمضان طبق برنامه های طرح هجرت 3 از ساعت 5/11الی 5/12 هرروز یك جز ختم قرآن برگزار می شود كه ان شاا... تا پایان ماه رمضان یك ختم قرآن صورت پذرد و این قرآن قطعا باعث رشد و تعای دانش آموزان این طرح خواهد گردید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه شهرستان البرز با اشاره به بیانات حضرت ایت ا... خامنه ای كه فرمودند: اگر از من بپرسند از جوانان چه می خواهیم خواهم گفت: تحصیل، تهذیب، ورزش گفت: بدین منظور دانش آموزان در فضای آموزشی به قرائت قرآن و آموزش احكام دینی می پردازند و در اذائه فعالیت های خود به بهسازی و رنگ آمیزی مدارس می پردازند.

وی ادامه داد: هم اكنون در مدرسه راهنمایی كاشی سازی پارس 33 نفر طی 15 روز مشغول به فعالیت هستند كه خوشبختانه رنگ آمیزی – نوسازی –وتكمیل نمازخانه و كلاس های تربیتی آن رو به اتمام می باشد.

وی در پایان به مهترین هدف طرح هجرت 3 كه همانا آموزش قرآن است اشاره كرد و خاطرنشان ساخت: محافل انس با قرآنو ترویج فرهنگ قرآنی باعث ایجاد و تعمیق هویت دینی و ایجاد شور و انگیزه و بهره وری هر چه بیشتر از این نعمت الهی در زندگانی خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر