کد خبر: 263 A

طرح جامع منطقه گردشگری کامان- زرشک توسط موسسه رفاهی و تفریحی کاسپین و با همکاری و نظارت سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین تهیه و کلیات آن به تصویب کارگروه گردشگری استان رسید.

قزوین - ایلنا: مدیر عامل موسسه رفاهی و تفریحی کاسپین گفت: طرح جامع منطقه گردشگری کامان- زرشک مطابق دستور العمل های اجرایی مناطق گردشگری تهیه شده است که در این طرح این موسسه به عنوان سرمایه گذار عمده باید نسبت به تهیه طرح تفصیلی اقدام کرده و آن را برای تصویب به کارگروه زیر بنایی استان ارجاع دهد.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ شاهرخ عطایی از دیگر مصوبات کارگروه گردشگری استان را جلوگیری از صدور مجوز های مغایر با طرح جامع و تفصیلی منطقه گردشگری عنوان کرد و گفت: طبق این مصوبه دستگاه های دولتی باید از صدور هر گونه مجوز مغایر با کاربری های طرح جامع تفصیلی در محدوده منطقه گردشگری کامان- زرشک خودداری کنند.

وی از کلیات طرح جامع منطقه گردشگری کامان- زرشک، به کاربری های ذکر شده در این طرح اشاره و بیان کرد: از کاربری های این طرح می توان به کاربری تفرجی، فضای بازی کودکان، باغ ایرانی، رستوران، کاربری تفرجی زمستانه همچون اسکی، موتور برف سواری اشاره کرد و همچنین دامنه پیمایی، کمپینگ، آلاچیق، کاربری سلامت ومجتمع درمانی، آکادمی ورزشی و فضای سبز از دیگر کاربری های در نظر گرفته شده در این طرح می باشد.

مدیر عامل موسسه رفاهی و تفریحی کاسپین با اشاره به اخذ این مصوبه و عقد تفاهم نامه با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اظهار کرد: بر اساس این تفاهم نامه، تاسیس کاربری های مصوب شده به نام موسسه صادر خواهد شد و موسسه به عنوان سرمایه گذار عمده، نسبت به تهیه طرح تفصیلی از طریق مشاورین مربوطه اقدام نموده و با تایید آن کاربری ها، اقدامات اجرایی آن با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

عطایی در ادامه با بیان اینکه مطالعات اجرایی فاز دوم ایستگاه مبدا تکمیل شده است، گفت: طبق این مطالعات که توسط سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین صورت گرفته است، نقشه ها و طرح های فاز دوم ایستگاه مبدا آماده شده و مقدمات انتخاب پیمانکار در حال انجام است تا این طرح در مدت زمان باقی مانده، به اجرا درآید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر