کد خبر: 27723 A

نماینده مردم قزوین در مجلس:

کارفرمایان واحدهای تولیدی و اقتصادی با پرداخت مطالبات معوقه 160 میلیارد تومانی به تأمین‌اجتماعی قزوین، به ارتقاء بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر کشور کمک کنند.

ایلنا - قزوین: کارفرمایان واحدهای تولیدی و اقتصادی با پرداخت مطالبات معوقه 160 میلیارد تومانی به تأمین‌اجتماعی قزوین، به ارتقاء بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر کشور کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی در دیدار با مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان قزوین افزود: باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور و بحران برخی واحدهای اقتصادی و تولیدی، شرایط معیشت کارگران باید موردتوجه قرار گیرد و کارفرمایان به این نکته نیز اهتمام ورزند.

وی اظهار داشت:در شرایط کنونی مشکلات قشر کارگر در برخی واحدها بیشتر از گذشته است و امیدواریم مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با استفاده از اختیارات ویژه همانند گذشته قشر زحمتکش کارگر را مورد حمایت قرار دهند.

مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان قزوین نیز در این دیدار گفت: 60درصد از جمعیت این استان تحت‌پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی هستند و وصول مطالبات این سازمان را در ارائه خدمات بهتر به جامعه مخاطبان تأمین‌اجتماعی یاری می‌کند.

علیرضا محسنی افزود: 730 هزار بیمه‌شده اصلی و تبعی در این استان تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی هستند و بیش از 46 هزار خانوار مستمری‌بگیر از خدمات این سازمان بهره می‌گیرند.

وی اظهارکرد: در سال‌جاری با افزایش 8/3 درصدی تعداد مستمری‌بگیران رو‌به‌رو بوده‌ایم و یک‌هزار و 706 حکم بازنشستگی و بیش از 7هزار و 200حکم بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور توسط این اداره‌کل صادر شده است.

مدیرکل تأمین‌اجتماعی قزوین افزود: با تمامی مشکلات، پشتیبان تولید و صنایع هستیم و انتظارات جامعه کارگری را نیز با درنظر گرفتن قوانین و مقررات سازمان تأمین‌اجتماعی برآورده خواهیم کرد.

استان قزوین نماینده مردم قزوین در مجلس حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی پرداخت مطالبات تأمین‌اجتماعی موجب ارتقاء خدمات این سازمان می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر