کد خبر: 2818 A

در راستای روان‌سازی ترافیک و برقراری امنیت؛

با آغاز سال تحصیلی جدید، 26 درصد به میزان تردد و یک چهارم به میزان ترافیک سطح شهر افزوده می‌شود.

قزوین - ایلنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید، 26 درصد به میزان تردد و یک چهارم به میزان ترافیک سطح شهر افزوده می‌شود كه باید هماهنگی‌های لازم برای روان سازی ترافیك و برقراری امنیت شهروندان انجام گیرد.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ سید مهدی یدی همدانی در اولین جلسه ستاد مهر سال جاری که با حضور مدیران شهری و استانی برگزار شد، افزود: استفاده حداکثری از معابر موجود در سطح شهر، روان‌سازی ترافیک و برقراری ایمنی و امنیت دانش‌آموزان از برنامه‌های ستاد مهر در سال جاری خواهد بود.

وی استفاده از خودروهای مجاز و ساماندهی شده برای جابه‌جایی دانش آموزان و نیز فرهنگ‌سازی در استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی و نهادینه کردن قانون را از دیگر برنامه‌های این ستاد برای آغاز سال تحصیلی جدید عنوان و بیان كرد: امسال مرکز کنترل ترافیک شهرداری قزوین در کنترل و مدیریت ترافیک سطح شهر نقش موثری ایفاء خواهد كرد به طوری كه قبل از آغاز سال تحصیلی، از سوی مرکز کنترل ترافیک برگه جریمه‌هایی برای رانندگان متخلف قزوینی ارسال خواهد شد تا این مساله موجب کاهش تخلفات در آغاز مهرماه باشد.

همدانی با اشاره به نرخ کرایه سرویس مدارس گفت: این نرخ پس از تایید فرمانداری و تصویب شورای اسلامی شهر قزوین اجرایی می‌شود و امسال نیز همچون سال‌های گذشته چندین گروه نظارتی بر عملکرد سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی نظارت می‌کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین به موضوع حفاری‌های سطح شهر اشاره و بیان كرد: ساماندهی حفاری‌ها و توقف عملیات اجرایی برخی پروژه‌ها که باعث انسداد معابر می‌شود، باید در کمیسیون هماهنگی امور اجرایی شهر بررسی و تاریخ مشخصی به دستگاه‌های ذیربط اعلام شود تا حفاری‌ها از آن تاریخ به بعد متوقف و نسبت به ساماندهی آن‌ها اقدام شود.

این مقام مسوول ساماندهی و پاکسازی مدارس از نخاله را از دیگر برنامه‌های ستاد مطرح و اظهار کرد: این ساماندهی توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین انجام می‌شود و سازمان پارک‌ها و فضای سبز نیز نسبت به پخش گلدان در مدارس سطح شهر اقدام خواهد كرد.

وی با تاکید بر اینکه لیست مدارس سطح شهر باید در اختیار ارگان‌های ذیربط قرار گیرد، تصریح کرد: این اطلاعات موجب تسریع در عملکرد ارگان های مربوطه می‌شود و اگر تاکسیرانی و اتوبوسرانی نیز فهرست شرکت های حمل و نقل را در اختیار مدارس قرار دهند، مدیر هر مدرسه می‌تواند با نزدیک‌ترین شرکت حمل و نقل هماهنگی های لازم را جهت جابه‌جایی دانش آموزان به عمل آورد و همچنین هماهنگی لازم برای اخذ صورت وضعیت سرویس های دانشجویی از پلیس راه انجام شود.

همدانی به برنامه‌های پلیس راهور در هر سال تحصیلی اشاره و عنوان کرد: اگر برنامه‌های پلیس راهور در آستانه بازگشایی مدارس عملیاتی شود، برای روزهای اول مهرماه مشکلی از نظر ترافیکی نخواهیم داشت و همچنین معاونت اجتماعی پلیس ناجا هر ساله تعامل بسیار خوبی با ستاد مهر داشته است که امسال هم این تعامل و همکاری ادامه دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با تاکید بر اینکه باید حضور پلیس در روزهای اول مهرماه در سطح شهر پررنگ باشد، اظهار کرد: امید است پلیس با تمامی کادر وظیفه و یگان ویژه در روز های اول مهر ماه حضور داشته باشد تا طرح‌های ویژه از جمله توقف خودروها در پشت خط کشی عابر پیاده و توقف عابران پیاده پشت چراغ توقف عابران اجرایی شود.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه تقاطع غیر همسطح همبستگی باید تا مهرماه به بهره‌برداری برسد، افزود: مسیر روگذر تقاطع غیر همسطح سرداران برای مهرماه آماده نمی‌شود اما میدان این تقاطع برای تردد مهیا خواهد بود و همچنین دور برگردان‌های روی سطح کانال آب در محدوده صیاد شیرازی و ملاصدرا نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی بر اجرای معاینه فنی‌ سرویس مدارس به خصوص خودروهای های دوگانه سوز تاکید و بیان کرد: طی ده روز آینده معاینه فنی خودروها باید انجام شود.

ستاد مهر قزوین شهرداری قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر