کد خبر: 2890 A

رئیس هیات کشتی قزوین:

هیات كشتی استان قزوین به دنبال این است كه در یك مقطع زمانی 3 تا 5 ساله قهرمانان بسیاری در رشته ورزشی كشتی در سطح ملی و فراملی داشته باشد.

قزوین -ایلنا: رئیس هیات کشتی قزوین گفت: امیدواریم با كسب مدال برنز احسان لشكری و با برنامه‌ریزی خوب هیات كشتی استان در یك مقطع زمانی 3 تا 5 ساله ورزشكاران بسیاری در رشته ورزشی كشتی در سطح ملی و فراملی داشته باشیم.

به گزارش ایلنا از قزوین، مسعود نصرتی عصر سه شنبه در مراسم تجلیل از احسان لشكری قهرمان ارزنده المپیك20012 لندن با اظهار اینكه خوشحالیم این قهرمانی و افتخار توسط احسان لشكری با كسب مدال برنز در المپیك 2012 لندن نصیب ایران اسلامی و استان قزوین شده است، افزود: خوشحال هستیم همه ورزشكاران به خصوص خانواده كشتی استان در این مراسم حضور دارند و در خوشحالی ما شریك هستند.

نصرتی با تشكر از لایق مربی ارزنده استانی و ملی كه لحظه به لحظه در كنار ورزشكاران بودند تا این افتخار نصیب ما شود، بیان كرد: احسان لشكری كشتی گیر با اخلاق توانست جنگنده و ایرانی كشتی بگیرد و اخلاق پهلوانی و ایرانی را به نمایش بگذارد.

شهردار قزوین با اشاره به اینكه از نگاه متخصصان كشتی گیر ارمنستانی فقط برای خارج كردن لشكری از رده مسابقات آمده بود، افزود: این كار از قبل هماهنگی شده بود اما كشتی گیر با اخلاق قزوینی توانست این كشتی را مردانه به اتمام برساند و فقط تمركز احسان لشكری چند ثانیه‌ای به خاطر پارگی لب از بین رفت كه مجدد توانست خود را آماده كشتی كند.

سرپرست هیات كشتی استان قزوین با بیان اینكه ارزش این مدال برای ما ایرانی‌ها همان طلا است، گفت: امیدواریم در المپیك20016 بتوانیم صاحب مدال طلا شویم.

این مقام مسوول با تشكر از همه كسانی كه برای كسب این مقام، ورزش استان و این ورزشكار را همراهی كردند، افزود: احسان لشكری بعد از 56 سال توانست مدال برنز را به این استان بازگرداند و این برای ما افتخار بزرگی است.

وی با بیان اینكه استان قزوین در رشته كشتی جایگاه ویژه ای دارد، بیان كرد: ما نباید به تك ستاره‌ها اكتفا كنیم و قهرمانی احسان لشكری فرصتی است تا بتوانیم ستارگان زیادی را پرورش دهیم.

نصرتی اضافه كرد: طبق برنامه ریزی كه طی چند روز گذشته صورت گرفت 100نفر در مركز قزوین در این رشته ثبت نام كردند.

شهردار قزوین با بیان اینكه باید از این فرصت استفاده كنیم تا با حمایت های ویژه این ورزش را در استان توسعه دهیم، گفت: باید به گونه ای رفتار كنیم كه از هزینه كردن در ورزش به خصوص در رشته كشتی غافل نشویم.

سرپرست هیات كشتی استان قزوین با بیان اینكه هزینه كردن در ورزش جلوی بسیاری از انحرافات را در جامعه خواهد گرفت، بیان كرد: با حمایت استاندار به این نتیجه رسیدیم كه با قیمت كارشناسی زمینی به مساحت هزار مترمربع را در فاز 2 جانبازان در اختیار این ورزشكار قرار دهیم تا با حمایت‌های بانك ها برای پرداخت تسهیلات بانكی بتواند یك سالن ورزشی احداث كند.

این مقام مسوول افزود: امیدواریم در سال آینده در مسابقات جهانی كه صاحب قهرمانی شدیم این سالن ورزشی را افتتاح كنیم.

گفتنی است؛ در پایان مراسم شهرداری قزوین در راستای قدردانی از زحمات احسان لشكری یك دستگاه خودرو ام وی ام 530 به این قهرمان هدیه داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر