کد خبر: 40183 A

شهردار قزوین خواستار شد؛

با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های فراوان گردشگری، علمی، کشاورزی، صنعتی و... استان قزوین زمینه های مناسب افزایش سطح همکاری بین ایران و کره جنوبی وجود دارد.

ایلنا- قزوین: شهردار قزوین گفت: با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های فراوان گردشگری، علمی، کشاورزی، صنعتی و... استان قزوین زمینه های مناسب افزایش سطح همکاری بین ایران و کره جنوبی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین؛ مسعود نصرتی شب گذشته در دیدار با اعضای هیات علمی موسسه تحقیقاتی میونجی کره جنوبی و دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) که با حضور رئیس شورای اسلامی شهر و معاون امور عمرانی استانداری قزوین در سالن مفاخر شهرداری برگزار شد، افزود: منطقه قزوین با 9 هزار سال قدمت به نام کاسپین و شهر قزوین با 1700 سال مدنیت و سابقه شهرنشینی، 2600هکتار باغشتان سنتی با درختان 700تا یک هزار ساله ویژگی ممتازی دارد.

وی با اشاره به اینکه شهر قزوین 400 سال پیش 54 سال پایتخت دولت صفوی بود و 1173 اثر تاریخی ثبت ملی شده است، اظهارکرد: وجود 2 منطقه نمونه گردشگری، قرارگیری در کریدور شما لبه جنوب و شرق به غرب کشور و عبور 40 میلیون نفر در سال از این مسیر و وجود مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه به عنوان بزرگترین کاروانسرای درون شهری خاورمیانه که با 200سال قدمت توسط شهرداری قزوین مرمت شده است از دیگر خصوصیات این شهر است.

شهردار قزوین اعلام کرد: شهر قزوینف چهارمین شهر اهل بیت کشور است و زمینه های فراوانی را برای گردشگری مذهبی دارد.

نصرتی با اشاره به بودجه 250 میلیون دلار شهرداری قزوین در سال جاری افزود: در حال حاضر پروژه های متعدد و فراوانی برای توسعه شهر تعریف شده است.

وی با اعلام اینکه قزوین با شهر بیشکک قرقیزستان خواهر خوانده است،بیان کرد: به دنبال خواهرخواندگی با شهر های کربلا و پاریس نیز هستیم.

شهردار قزوین با اشاره به اشتراک های فرهنگی ایران و کره خواستار پیشنهاد اعضای هیات علمی دانشگاه میونجی کره برای خواهرخواندگی قزوین و یکی از شهرهای مستعد در کره جنوبی و تبادل اطلاعات و دانش شهری بین قزوین و این دانشگاه کره ای شد.

پروفسور لی، رئیس دانشگاه میونجی کره جنوبی:

امیدوارم روابط صمیمانه دو کشور گسترش پیدا کند

پروفسور لی، رئیس دانشگاه میونجی کره جنوبی نیز گفت: امیدوارم روابط صمیمانه دو کشور گسترش پیدا کند.

 وی با اظهار خوشحالی از حضور در شهر تاریخی قزوین گفت: سعی می کنیم زمینه های خواهر خواندگی شهر قزوین را با یکی از شهر های کره برای افزایش تبادل فرهنگی فراهم شود.

حسینی مقدم، رییس دفتر ریاست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز با اشاره به همکاری 2 ساله این دانشگاه با دانشگاه میونجی کره جنوببی افزود: دانشگاه امام با هدف ارتقای سطح علمی دانشگاه و مشابهت های فرهنگی کشور های هدف را انتخاب می کند.

وی با اشاره به حضور آقای معصومی فر به عنوان سفیر ایران در کره جنوبی که یک قزوینی هستند، افزود:  سفیر ایران دو دانشگاه در کره برای همکاری معرفی کردند و ما هم با توجه ویژگی های ماه بهمن و تاریخ سازی این ماه در ایران، این ماه را برای عقد تفاهم نامه همکاری دوجانبه انتخاب کردیم.

وی با اظهار اینکه مردم کره بر روی استقلال در عرصه های علمی، فناوری و تکنولوژی اهمیت زیادی قائلند،افزود: زمینه های مشترک ارزشی فراوانی برای گسترش همکاری بین دو کشور وجود دارد و اعضای هیات علمی دانشگاه میونجی برای بررسی ظرفیت های ایران برای همکاری در زمینه اقتصادی و گردشگری، صنعت و.. حضور پیدا کرده اند.

دکتر مظفری از اعضای هیات علمی دانشگاه امام و استاد مدعو دانشگاه مینوجی نیز افزود: با توجه به برگزاری فستیوال های فراوان در شهر های کره جنوبی در اردیبهشت ماه بهتر است بسته ای فرهنگی ویژه ای برای حاضرین در این جشنواره ها که بعضا به 200هزار نفر می رسد فراهم شود.

وی با اظها اینکه مردم کره جنوبی ف کشور ترکیه را به عنوان یکی از اولویت گردشگری انتخاب می کنند، تصریح کرد: در صورت شناخت ایران و قزوین، امکان انتخاب ایران به عنوان هدف گردشگری برای مردم کره به شکل قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر