کد خبر: 41005 A

معاون استاندار قزوین:

باند شمالی آبیك – قزوین به عنوان محورگردشگری استان قزوین طراحی و تعریف خواهد شد.

ایلنا- قزوین: معاون امور عمرانی استانداری قزوین گفت: باند شمالی آبیک – قزوین به عنوان محورگردشگری طراحی و تعریف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی در گفتگو با خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه یکی از قابلیت‌های مهم استان قزوین و یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه آن برمبنای گردشگری می‌باشد در این موضوع به تحقق این امر کمک خواهد کرد.

وی گفت: با توجه به اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و اشتیاق مهم به به سفرهای کوتاه مسیر و کوتاه مدت به نظر می‌رسد که چنانچه این محور به عنوان یک محور گردشگری، رفاهی، تفریحی و توریستی تعریف شود مورد استقبال بسیاری از مردم بخصوص شهروندان تهرانی قرار گیرد.

حبیبی در ادامه تصریح کرد: در راستای جلوگیری از آلودگی محیط زیست و همچنین استقرار صنایع در شهرک‌های صنعتی که مصوبه دولت نیز می‌باشد ان موضوع می‌تواند در این جهت نیز تاثیرگذار باشد.

معاون امور عمرانی استاندار افزود: با توجه به اینکه قریب به ۵ هزار هکتار در قالب حدود ۱۱ ناحیه در شهرک صنعتی جهت استقرار صنایع در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی استان قرار گرفته به نظر می‌رسد که این میزان تا چند سال آینده تکافو و پاسخگوی نیاز سرمایه گذاران و متقاضیان نیز باشد.

وی افزود: از طرفی نیز استقرار صنایع در شهرک‌ها و در مناطق مشخص شده از لحاظ هزینه خدمات رسانی از جمله آب، برق، گاز وتلفن و سایر خدمات هزینه‌های کمتری را دارند و به جهت متمرکز بودن آن‌ها مدیریت آن‌ها نیز راحت‌تر خواهد بود.

وی در خاتمه افزود: مقرر شده است ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و راه شهرسازی هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه طرح مسیر یاد شده در قالب گردشگری، رفاهی، تفریحی، توریستی و تناسب با آن اقدام کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر