کد خبر: 43272 A

برای دومین‌ بار در کشور و برای نخستین بار در قزوین اطلس شهر قزوین در نهمین همایش ملی شهر و سیمای شهری در برج میلاد رونمایی می‌شود.

قزوین- اینا: دبیر اجرایی همایش ملی شهر و سیمای شهری در شهرداری قزوین گفت: برای دومین بار در کشور و برای نخستین بار در قزوین اطلس شهر قزوین در نهمین همایش ملی شهر و سیمای شهری در 9 اسفند ماه سال جاری در برج میلاد رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از قزوین، هومن باباپور با بیان اینکه نهمین همایش ملی شهر و سیمای شهری و چهارمین همایش توسعه شهری به همت شهرداری قزوین در برج میلاد از ساعت هشت و 30 دقیقه صبح تا 18 شب به مدت یک روز برپا می‌شود، افزود: در این همایش برنامه‌های مختلفی از جمله رونمایی اطلس شهر قزوین برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی همایش ملی شهر و سیمای شهری در شهرداری قزوین با اشاره به اینکه اطلس شهر قزوین به عنوان ماخذ و منبع اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی این شهر است، بیان كرد: در این اطلس آثار مختلفی از جمله سرشماری جمعیتی، آثار تاریخی، پیشینه تاریخی و توسعه شهری بعد از انقلاب اسلامی جمع‌آوری و سندسازی، مستندسازی و شناسنامه‌دار شده است.

وی اضافه كرد: در این همایش كتاب و نرم افزار اطلس شهر قزوین كه حاصل تلاش یك ساله سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین است و با همكاری یكی از مشاورین متخصص تهیه گردیده و شامل كلیه اطلاعات شهر قزوین در زمینه های فرهنگی، تاریخی، توسعه شهری و فعالیت‌ها و تلاش‌های مدیریت شهری قزوین می‌باشد؛ برای دومین بار در كشور رونمایی می شود.

باباپور افزود: ارزیابی وضعیت و خصوصیات عمومی شهر بر اساس شاخص های مختلف، تهیه بانك اطلاعات و گزارش های مختلف در شهر از جمله اهداف تهیه اطلس جامع شهر قزوین است.

این مسئول با بیان اینکه 100 سال از تأسیس شهرداری قزوین می‌گذرد، گفت: سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین فیلمی با عنوان بلدیه تا شهرداری قزوین و با مضمون روند شکل‌گیری شهر و شهرداری قزوین با همکاری صدا و سیما تهیه کرده است که به مناسبت صدمین سال تأسیس شهرداری این شهر در نهمین همایش ملی شهر و سیمای شهری و چهارمین همایش توسعه شهری رونمایی می‌شود.

باباپور افزود: نسخه‌ای از فیلم بلدیه تا شهرداری قزوین و اطلس شهر قزوین در قالب سی‌دی به حاضران در نهمین همایش ملی شهر و سیمای شهری و چهارمین همایش توسعه شهری اهدا می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر