کد خبر: 45906 A

بازرس كل استان قزوین:

پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی ایران بدون شك معجزه ای الهی بود و دهه فجر، دهه ذكر و یادآوری نعمت ها و گرامیداشت ارزش های اسلامی است.

بازرس كل استان قزوین گفت: منافع ملی و مصالح عمومی نظام نباید فدای منافع شخصی و ملاحظات سیاسی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره كل بازرسی استان قزوین؛ محمد حسین یزدان پناه افزود: پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی ایران  بدون شك معجزه ای الهی بود و دهه فجر، دهه ذكر و یادآوری نعمت ها و گرامیداشت ارزش های اسلامی است.

وی افزود: همه آحاد جامعه به ویژه مسئولین و خواصی كه نگاه مردم متوجه آنهاست باید توجه داشته باشند كه در شرایط حساس كنونی به تعبیر مقام معظم رهبری خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی نكنند و آب به آسیاب دشمنان و بدخواهان انقلاب نریزند.

* مصلحت نظام اسلامی است كه همه،گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم

وی با تأكید بر توجه هر چه بیشتر به فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری اضافه كرد: نعمت ولایت فقیه و رهبری را باید به عنوان ناخدای كشتی انقلاب قدر بدانیم. چرا كه عدم انحراف انقلاب از مسیر اصلی خود طی34 سال گذشته و نیز اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی به بركت فرامین و توصیه های داهیانه رهبریت انقلاب و تأكیدات فراوان ایشان مبنی بر حفظ وحدت كلمه و یكپارچگی بین آحاد مختلف جامعه بوده است. لذا مصلحت نظام اسلامی است كه همه ما گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم و از تفرقه پرهیز نماییم.

بازرس كل استان قزوین بیان كرد: بر اساس آموزه های دینی، ما همواره در معرض امتحان و آزمایش هستیم و در همه زمان های گذشته و آینده، تقابل میان حق و باطل وجود داشته و ادامه خواهد داشت. آنچه كه در این تقابل مهم است این است كه بدانیم جایگاه ما كجاست و چه وظیفه ای بر عهده داریم.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی كشور و برخی گرانی های موجود ادامه داد: باتوجه به آمادگی همه جانبه كشورمان به لحاظ نظامی و تسلیحاتی، دشمن تلاش و فشار خود را معطوف به عرصه اقتصادی كرده است. لذا در این شرایط همه مسئولین نسبت به تأمین معیشت و آسایش مردم مسئولیت دارند.

یزدان پناه یادآور شد: بعد از لطف خدای متعال، موفقیت های انقلاب و نظام مرهون تلاش ها، رشادت ها و جانبازی های مردم سرافزار ایران اسلامی است. مردمی كه در مقابل تحریم ها، مشكلات و گرانی ها صبور هستند و اوضاع را درك می كنند ولی نسبت به انقلاب، ولایت و خون شهداء هیچ خیانتی را نمی پذیرند و كوتاه نمی آیند.

وی امنیت را نعمتی بدون جایگزین عنوان كرد و توضیح داد: هزینه های زیاد و تلاش های گسترده ای جهت برقراری امنیت در جامعه صورت می گیرد. بدون امنیت در هیچ عرصه ای قدم از قدم نمی توانیم برداریم پس قدردان این نعمت و موهبت الهی باشیم.

* كاركنان صنعت نفت، افسران خط اول جبهه مبارزه اقتصادی

بازرس كل استان قزوین با اشاره به جایگاه صنعت نفت و اهمیت آن برای كشور گفت: صنعت نفت از مؤثرترین و بزرگترین صنایع شاخص و كلیدی است. بر همین اساس كلیه كاركنان و متخصصان این عرصه با روحیه جهادی و تلاش های شبانه روزی در تأمین نیازهای ضروری جامعه اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی اظهار كرد: كاركنان صنعت نفت و دیگر بخش های صنعتی و تولیدی به عنوان افسران خط اول جبهه مبارزه اقتصادی به شمار می روند.

یزدان پناه با تقدیر از زحمات و اقدامات مدیریت و ابواب جمعی شركت پخش فرآورده های نفتی منطقه قزوین گفت: اقدامات أخیر این شركت درخصوص مهار انحراف نفت كوره های آجرپزی و نیز سوخت رسانی مطلوب به نیروگاه ها قابل تقدیر است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشریح جایگاه قانونی، وظایف و مأموریت های سازمان بازرسی به عنوان عالی ترین ارگان نظارتی در كشور گفت: سازمان بازرسی طبق اصل 174 قانون اساسی 2 وظیفه مهم نظارت بر اجرای صحیح قوانین و حُسن جریان امور در دستگاههای اجرایی را بر عهده دارد.

یزدان پناه تصریح كرد: نظارت با رویكرد پیشگیری و اثربخش، تطبیق عملكرد دستگاه ها با شرح وظایف، نظارت بر معاملات دستگاه های اجرایی و ارتباط و تعامل خوب و سازنده با مدیران به طور جدی در دستور كار كارشناسان و بازرسان اداره كل بازرسی استان قزوین قرار دارد.

*تلاش دستگاه نظارتی در راستای سلامت دستگاه هاست

وی با اشاره به حضور بازرسان در كمیسیون معاملات دستگاههای اجرایی افزود: تلاش ما در راستای سلامت دستگاه هاست و خوشبختانه با افزایش نظارت ها و همكاری صمیمانه مدیران و اعضای كمیسیون معاملات میزان تخلفات و تذكرات در مناقصه ها و مزایده ها نسبت به گذشته كاهش محسوس داشته است.

حسین عادلی؛ مدیر شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه قزوین در ابتدای این جلسه با ارایه گزارش عملكردی اظهار داشت: سازمان بازرسی با نظارت بر اجرای صحیح قانون در دستگاه های اجرایی در صدد نهادینه كردن امر به معروف و نهی از منكر است.

وی اضافه كرد: ما از هر رهنمودی كه توسط دستگاه نظارتی در جهت سالم سازی هر چه بیشتر محیط دستگاهها باشد استقبال می كنیم.

عادلی افزود: برگزاری كلاس های آموزشی و تعامل بدنه كارشناسی شركت نفت قزوین با بازرسان گروه اقتصادی و زیربنایی اداره كل بازرسی استان در همین راستا و در اولویت برنامه ها می باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر