کد خبر: 50418 A

معاون استاندار قزوین:

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین بر اقدامات نظارتی در فاصله اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی توسط فرمانداران استان تأكید كرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: فرمانداران تلاش لازم را داشته باشند تا مردم از لحاظ اقتصادی در آستانه سال نو به زحمت نیافتند و دچار مشكل نشوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین؛ ابوالفضل طاهرخانی صبح امروز در جلسه كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان افزود:جلسات نظارتی بطور مستمر به ریاست فرمانداران تشكیل شده و در این جلسات از دستگاه های ذی ربط  بطور مستمرگزارش بخواهند و در جریان روند بازار قرار گیرند.

طاهرخانی در ادامه افزود:فعال شدن كمیسیون های مبارزه با قاچاق كالا در شهرستان های استان نیز ضروری است.

وی افزود: قاچاق دام نیز یك معضل بسیار جدی در استان است و به لحاظ اهمیت این امرو با توجه به موقعیت جغرافیایی استان جلسه ی ویژه ای به ریاست استاندار محترم تشكیل شده و موارد لازم مورد بررسی قرار گرفته كه تأكید ما بر این است كه جلسات ویژه مشابه نیز در شهرستان ها درخصوص این امر مهم توسط فرمانداران تشكیل گردد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین افزود:مصوبات استانی برای مدیران استان قابل اجرا است و به مثابه قانون می باشد.

طاهرخانی در ادامه تصریح كرد:طبق ارزیابی صورت گرفته از سوی وزارت كشور كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان در بین استان های كشور در شاخص های مختلف وضعیت مطلوبی داشته و امتیاز خوبی را كسب كرده است.

در این جلسه اعضاء درخصوص دستورات مطرح شده پیشنهادها و راهكارهای مناسب را ارائه كردند.

مدیر كل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری نیز در این جلسه طی سخنانی بر ضرورت داشتن باركد كالاها تأكید كرد و افزود:اگر این امر رعایت نشود برای فروشنده كالاها تخلف محسوب می شود.

فرج اله فصیحی رامندی افزود: نظارت درخصوص كالاهای بهداشتی و آرایشی كه داخل داروخانه به فروش می رسد به عهده ی دانشگاه علوم پزشكی می باشد ولی نظارت بر فروش این اقلام به غیر از داروخانه ها را اداره كل صنعت، معدن و تجارت در استان بر عهده دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر