کد خبر: 54044 A

با صدور مجوز دهیاری روستاهای قسطین لار، هریف، کاکوهستان، سنبل آباد، کارندچال، علی آّباد، ویار و یوج از سوی وزارت کشور تعداد دهیاری های بخش الموت غربی استان قزوین به 35 دهیاری افزایش یافته است.

بخشدار رودبار الموت غربی استان قزوین گفت: با صدور مجوز دهیاری روستاهای قسطین لار، هریف، کاکوهستان، سنبل آباد، کارندچال، علی آّباد، ویار و یوج  از سوی وزارت کشور تعداد دهیاری های بخش الموت غربی به 35 دهیاری افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا و به نقل از روابط عمومی بخشداری روبارالموت غربی، قاسم حامدی افزود: همچنین هفت روستای بالای 40 خانوار این بخش شامل قسطین رود، ده دوشاب، لطر، سوگاه، کامان، کتکان و سیمیار برای دریافت مجوز تاسیس دهیاری از وزارت کشور به  استانداری قزوین اعلام شده است.

قاسم حامدی در ادامه بهبود وضع زیست محیطی و کمک به شوراها در جهت رفع کمبودهای روستا و تشویق مردم به مشارکت در برنامه های دولت و اجرای پروژه های عمرانی را از جمله مهم ترین وظایف شوراها اعلام و اضافه کرد: به منظور اجرای دقیق سیاست های پیش بینی شده و تسریع در عمران و آبادانی روستاها راه اندازی تعاونی دهیاران بخش رودبارالموت غربی از جمله برنامه هایی است که در آینده نزدیک اجرایی می شود.

به گفته ی حامدی بخش رودبارالموت غربی با دارا بودن  104  روستا و سه دهستان رجایی دشت، بهرام آباد و دستجرد به مرکزیت شهر رازمیان براساس سرشماری سال 1390 دارای بیش از  13 هزارو 800 نفر جمعیت است.

وی گفت: بخش رودبارالموت غربی در شمالغربی استان قزوین و همجوار با استانهای گیلان و مازندران است و از نظر کشاورزی وگردشگری موقعیت مناسبی دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر