کد خبر: 54216 A

رئیس خانه مطبوعات قزوین:

کارشناسان اداره کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با حضور در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان قزوین به طور حضوری به رفع اشکال خبرنگاران متقاضی ثبت نام در سامانه سمان پرداختند.

رئیس خانه مطبوعات استان قزوین گفت: کارشناسان اداره کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با حضور در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان قزوین به طور حضوری به رفع اشکال خبرنگاران متقاضی ثبت نام در سامانه سمان پرداختند.

علی علی محمدی در گفتگو با ایلنا افزود: سامانه سمان سیستم جامع مستند سازی سوابق و آثار خبرنگاران کشور است که خبرنگاران به منظور دریافت کارت ملی خبرنگاری باید درآن ثبت نام کنند.

علیمحمدی اظهار داشت: خبرنگارانی که بخواهند برای خود شناسنامه کاری تهیه کرده و سوابق خود رابرای بیمه یا سایر مراجع به اثبات برسانند باید در این سامانه ثبت نام کنند، از این پس  ثبت نام در این سامانه ملاک تخصیص مزایا خواهد بود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر 80 درصد از 300 عضو خانه مطبوعات قزوین در این سامانه ثبت نام کرده اند که حدود نیمی از این تعداد مورد تایید قرار گرفته است و به علت مشکلاتی که برخی از اعضاء در رابطه با ثبت نام در این سامانه داشتند، طی دیداری که روز 16 آذر مصادف با افتتاح سرای روزنامه نگاران با معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی داشتیم، مقرر شد که کارشناسان مربوطه نسبت به رفع اشکالات به صورت حضوری در قزوین اقدام کنند که با پیگیری های صورت گرفته امروز 2 نفر از کارشناسان وزارت ارشاد برای رسیدگی به این موضوع در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی حضور دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر