کد خبر: 54444 A

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری:

در آستانه بهار طبیعت، شهرداری قزوین برای سومین بار با راه اندازی کالسکه نوروزی و هفت سین گردانی در معابر اصلی شهر، ضمن ایجاد شور و نشاط اجتماعی در شهر نوید بخش آغاز سالی سرشار از سلامتی و بهروزی برای شهروندان خواهد بود.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین گفت: این کاروان برای اولین بار به عنوان پایلوت در قزوین اجرا شده و تا کنون دو برنامه موفق را اجرا کرده که با استقبال بی نظیر مردم روبرو شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین؛ سید مهدی کاظمی در گفتگو با خبرنگاران افزود: در این برنامه کالسکه حاجی فیروز و گاری هفت سین نوروزی تزیین شده با گل به صورت کاروان در معابر اصلی شهر به حرکت درمی آیند و  با اجرای برنامه های شاد سنتی و اجرای ساز و دهل که یادآور خاطره های نوروز باستانی ایرانیان می باشد اوقات خوشی را که نوید بخش آغاز سالی همراه با سلامت و بهروزی برای شهروندان است نوید می دهند.
 
کاظمی ادامه داد: یکی از این کالسکه ها ننه سرما را همراه خواهد داشت و دیگری نیز در راستای نهادینه کردن ازدواج آسان و گسترش ازدواج برنامه ریزی شده است.
 
وی با بیان اینکه تزیین یک کالسکه با سفره هفت سین از دیگر آیتم های این برنامه است اظهار داشت: یکی از تفاوت های ویژه این کاروان با سال های گذشته در این است که امسال یک عروس و داماد نیز از انجمن کوچولو ها همراه خواهد بود.
 
 گفتنی است این برنامه از بیستم اسفند تا سوم فروردین ماه 92 با همت و پشتیبانی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین و کارگردانی و بازیگری "داوود بهرا" اجرا می شود.
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر