کد خبر: 68407 A

استاندار قزوین:

اجرای بدون كم و كاست قانون و رفتار مستقل و غیر جانبدارانه در دستور كار مجریان، برگزاری انتخابات استان قزوین است.

ایلنا: استاندار قزوین گفت: اجرای بدون کم و کاست قانون و رفتار غیر جانبدارانه در دستور کار مجریان برگزاری انتخابات است.

به گزارش ایلنا و به نقل از اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قزوین، احمد عجم در دیدار با تشکل‌های کارگری استان قزوین گفت: ایجاد امنیت، اعتماد سازی عمومی و امانت داری موجب افزایش مشارکت مردم در انتخابات خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، برگزاری این انتخابات را به لحاظ سلامت و برگزاری پرشور جزو انتخابات‌های بی‌نظیر ادورار برگزار شده ذکر کرد.

عجم در ادامه به نام گذاری سال جدید به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مصداق‌های بارز حماسه سیاسی برگزاری باصلابت انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

وی حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را دو مقوله مهم و ناگسستنی از هم بیان کرد و گفت: حماسه سیاسی از حماسه اقتصادی جدا نیست و پیوند آن‌ها مقوله‌ای بسیار مهم و ناگسستنی از هم است.

عجم پیوند بین حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را موجب تحقق دیگری برشمرد.

وی در ادامه به میزان صادرات غیرنفتی استان در سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: صادرات غیرنفتی استان در سال گذشته ۱۲ درصد بیشتر از سال گذشته بود.

استاندار قزوین تصریح کرد: این امر در حالی صورت گرفت که تنگناهای بسیاری در این سال برای صادرات محصولات غیرنفتی استان وجود داشت.

وی ادامه داد: با افزایش میزان صادرات غیرنفتی استان در سال گذشته میزان صادرات استان به مرز ۳۰۰ میلیون دلار رسید.

عجم اضافه کرد: این امر در حالی انجام شد که میزان واردات استان نیز در این سال از کاهش قابل توجهی برخوردار بوده است.

وی همچنین به رشد شاخص‌های توسعه استان اشاره کرد و و اظهار داشت: میزان شاخصه‌های توسعه استان از رشد قابل قبولی برخوردار بوده و همچنین زیرساخت‌های استان نیز تقویت شده‌اند.

استاندار قزوین با بیان اینکه اگر برای حرکت در مسیر توسعه نقشه راه تعریف نکرده و اولویت بندی صورت نگیرد قطعا دچار انحراف خواهیم شد گفت: با توجه به اینکه استان قزوین یکی از استان‌های صنعتی کشور به شمار می‌رود برای سیاستگذاری استقرار و ایجاد صنایع جدید در این استان معیارهای خاصی را در نظر گرفتیم.

وی داشتن بیشترین میزان سهم در اشتغالزایی، دارابودن کمترین میزان آلایندگی زیست محیطی، افزایش سهم و نقش در تولید ملی با نگاه منافع استانی و جزو صنایع کم آب بر بودن را از مهم‌ترین این معیار‌ها ذکر کرد.

قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر