کد خبر: 75786 A

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قزوین مطرح کرد:

زندگینامه سردار شهید، سید ناصر سیاهپوش، در سوم خردادماه سال‌جاری رونمایی شد.

ایلنا: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قزوین گفت: زندگینامه سردار شهید، سید ناصر سیاهپوش، در سوم خردادماه سال‌جاری رونمایی  شد.

به گزارش ایلنا از قزوین، حمزه قربانی در نشست خبری گفت: این کتاب در کنار کتاب شعر کودک با عنوان «کوچ یک پرستو» با محتوای دفاع مقدس از تولیدات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قزوین است که در سالروز آزادسازی خرمشهر رونمایی شد.

وی افزود: جنگ تحمیلی هشت ساله علیه جمهوری اسلامی ایران، پررنگ‌ترین فصل توطئه‌های استکبار و قدرت‌های جهانی برای ساقط کردن نهال نوپای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قزوین ادامه داد: از سوی دیگر در همین برهه از تاریخ، برگ درخشانی از طومار پرافتخار دستاوردهای مادی و معنوی فرهنگ انقلاب اسلامی در تاریخ ایران رقم خورد و از همین رو است که در جامعه امروز تبیین و بررسی زوایای این برهه سرنوشت‌ساز ضرورت می‌یابد.

این مسئول خاطرنشان کرد: هجوم ارتش حزب بعث عراق به مرزهای جمهوری اسلامی ایران در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی منجر به تصرف بخش‌های مهمی از خاک کشورمان شد که بی‌شک مهم‌ترین آن اشغال بندر خرمشهر بود.

قربانی گفت: حماسه آزادسازی خرمشهر نماد ایثار، مقاومت و ایستادگی دلیرمردانی است که لحظه‌های ناب، ایثار و گذشتن از خود را به امر امام و مقتدای خود به رخ جهانیان کشیدند.

وی افزود: بنابراین باید در عصر حاضر به منظور زنده نگه‌داشتن حماسه آزادسازی خرمشهر و یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس چند موضوع مهم در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قزوین ادامه داد: مهم‌ترین این برنامه‌ها، عمل به سیره شهدا در تمام ابعاد زندگی بشر، اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظایر آن است چراکه عمل به سیره شهدا در هر برهه‌ای از زمان مایه حماسه‌آفرینی است.

قربانی عنوان کرد: پایبندی به نقش رهبری در جامعه اسلامی و اصل تبعیت از ولایت در مقابله با دشمن نیز از دیگر موضوعات مهمی است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

وی تصریح کرد: همچنین باید سیمای حقیقی و واقعی عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس برای نسل جوان که دوران جنگ تحمیلی را ندیده‌اند، بازگو شود.

 این مسئول اظهار داشت: برجسته‌سازی نقش مردم در خلق حماسه سوم خرداد، بهره‌گیری از فضای این ایام برای افزایش روح معنوی و حفظ اتحاد و انسجام ملی و نیز ارج نهادن به مجاهدت رزمندگان مخلص عملیات آزادسازی خرمشهر باید در متن و محتوای برنامه‌ها گنجانده شود.

قربانی در خصوص برنامه‌های گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در سطح استان گفت: این برنامه‌ها در سطح استان با تشکیل ستادی با همین عنوان در دفتر معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری شروع شده و به تبع آن ستادهایی نیز در شهرستان‌ها تشکیل شده است.

وی برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در تیپ 82 سپاه صاحب‌الامر (عج) با حضور یگان‌های نظامی، انتظامی و خانواده معظم شهدا و رزمندگان، عطرافشانی و گل‌افشانی گلزار شهدا با حضور اعضای ستاد، خانواده‌های شهدا و مردم استان و نیز برگزاری مراسم نورافشانی در شب سالروز حماسه سوم خرداد در گلزار شهدای شهر قزوین را از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای گرامیداشت سالروز حماسه سوم خرداد برشمرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قزوین عنوان کرد: سخنرانی فرماندهان دوران دفاع مقدس قبل از خطبه‌های نماز جمعه در تمام مکان‌های برگزاری نماز جمعه در استان، فضاسازی سطح شهر اعم از ورودی‌ها، معابر، اماکن مذهبی و پرتردد، برگزاری میزگرد تلویزیونی فرماندهان و رزمندگان عملیات بیت‌المقدس از دیگر برنامه‌هایی است که به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه غرورآفرین سوم خرداد در سطح استان قزوین اجرایی می‌شود.

وی به تجمع رزمندگان دفاع مقدس به‌ویژه رزمندگان عملیات بیت‌المقدس و تجلیل از خانواده معظم شهدا و رزمندگان این عملیات با اولویت کارمندان خانواده شاهد در کنار برگزاری تئاتر، شب شعر، مسابقات ورزشی، پیاده‌روی از مسجد تا مسجد به عنوان بخش دیگری از این برنامه‌ها اشاره کرد.

حمایت از برگزاری یادواره‌های شهدا در سطح استان، گردهمایی 700 تن از سرحلقه‌های طرح صالحین سپاه نیز از برنامه‌های ویژه این روز بود که قربانی از آن یاد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر