کد خبر: 75793 A

بازرس كل استان قزوین:

دشمن با اعمال فشار در حوزه‌های اقتصادی و با بهره گیری از حربه تحریم در صدد پررنگ كردن خط سازش در ایران اسلامی، افزایش مطالبات و رویارویی مردم با نظام است.

ایلنا: بازرس كل استان قزوین گفت: دشمن با اعمال فشار در حوزه‌های اقتصادی و با بهره گیری از حربه تحریم در صدد پررنگ كردن خط سازش در ایران اسلامی، افزایش مطالبات و رویارویی مردم با نظام است.

 به گزارش ایلنا از قزوین؛ محمد حسین یزدان پناه در جمع مسئولین اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین اظهار داشت: بر مسئولین امر لازم است با اتخاذ تدابیر بنیادی و متناسب با شرایط زمانی، بسترهای لازم را جهت پاسخگویی به مطالبات و رضایتمندی مردم فراهم آورند.

وی همچنین حضور حماسی مردم را در انتخابات گامی مؤثر و برجسته در خنثی كردن نقشه دشمن دانست.

یزدان پناه با تأكید بر اهمیت برنامه‌ریزی‌های مناسب از سوی دستگاه های فرهنگی بیان داشت: متأسفانه دشمن در حملات خود علیه جمهوری اسلامی در عرصه جنگ نرم موفقیت هایی را داشته است كه یكی از دلایل اصلی آن روزمرگی دستگاه های ذیربط در حوزه فرهنگی و عدم توجه به اقدامات زیربنائی در این زمینه است.

 بازرس كل استان قزوین افزود: علی رغم تلاش های انجام شده در حوزه فرهنگ، نمود عینی آن در جامعه مشهود نیست و آثار هجمه های فرهنگی، برجستگی بیشتری نسبت به فعالیت های دستگاه های مسئول در زمینه فرهنگی دارد.

 وی با اشاره به این كه دشمن، قبل از لشكر كشی نظامی و تسلیحاتی به كشور ها در صدد تسلط فرهنگی بر آنهاست، یادآور شد: دستگاه های فرهنگی نقشی تأثیر گذار در تقابل با این امر دارند و البته این میسر نخواهد شد مگر اینكه برنامه‌ریزی‌ها در حوزه فرهنگ، متناسب با واقعیت‌ها و ارزش‌های اصیل اسلامی تنظیم و به مرحله اجرا گذاشته شود.

 وی در ادامه با اشاره به اهداف و ماموریت‌های دستگاه نظارتی خاطرنشان كرد: سازمان بازرسی كل كشور طبق اصل 174 قانون اساسی وظیفه نظارت بر اجرای صحیح قوانین و حُسن جریان امور در دستگاه های اجرائی را برعهده دارد.

 بازرس كل استان قزوین، همچنین با اشاره به حضور و استقرار هیات بازرسی در اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: كارشناسان و بازرسان در این مأموریت، نحوه نظارت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بر مراكز و موسسات فرهنگی هنری و تبلیغاتی را طی 2 سال گذشته مورد بررسی قرار می دهد.

 محمد حسین شفیعی‌ها؛ مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، در ابتدای این دیدار ضمن استقبال از حضور دستگاه نظارتی گزارشی از اقدامات و عملكرد دستگاه متبوع خود در زمینه های مختلف ارائه و چالش هائی را كه در انجام مأموریت‌های سازمانی با آن روبرو می باشند را برشمرد.

وی در ادامه مقوله نظارت و بازرسی را امری مبارك دانست و آمادگی خود و همكارانش را جهت هرگونه همكاری با هیات بازرسی اعلام کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر