کد خبر: 77936 A

جلیلی در قزوین خبرداد:

پرداخت پول به مردم موجب افزایش نقدینگی و کاهش تولید کالا می‌شود و همین امر موجب ایجاد تورم و گرانی در کشور شد.

ایلنا: نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به 70 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی گفت: با توزیع عدالت مالی و اصلاح ساختار اجرایی می‌توان گرانی و تورم در کشور را برطرف کرد.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ سعید جلیلی در مسجد امام خمینی (ره) قزوین افزود: این عدالت به طور مثال ممکن است در توزیع منابع پولی، ارزی و مالی باشد که با رعایت مطلوب این اصل می‌توان بیشتر مشکلات کشور را برطرف کرد.

وی با اشاره به هدفمندی یارانه‌ها، گفت: پرداخت پول به مردم موجب افزایش نقدینگی و کاهش تولید کالا می‌شود و همین امر موجب ایجاد تورم و گرانی در کشور شد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: به 70 میلیون نفر در کشور از منابع مالی ماهانه 2800 میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌شود که عده‌ای معتقدند این عمل موجب گرانی و تورم در کشور شده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که از همین منابع 70 هزار میلیارد تومان به افراد خاص وام پرداخت شده است که این مبالغ به عنوان معوقه‌های بانکی باقی مانده و باز پس داده نشده که مبلغ فوق در مقایسه با 2800 میلیارد تومان یارانه رقم قابل توجهی است.

جلیلی اظهارکرد: از مبلغ 70 هزار میلیارد تومان 11 هزار میلیارد تومان به 23 نفر وام داده شده که از این 23 نفر فقط 5 هزار میلیارد تومان به 6 نفر پرداخت شده است، در صورتی که این افراد یک ریال از مبلغ دریافتی را هم برای تولید هزینه نکرده‌اند.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اعلام اینکه مشکلات در نظام بانکی کشور بیانگر عدم توزیع عدالت مالی و عدم ساختار اجرایی مناسب در کشور است، افزود: باید این ضعف‌ها را برطرف کرد تا منابع بانکی در خدمت تولید باشد تا با افزایش تولید کالا گرانی و تورم موجود در کشور را برطرف کرد.

وی با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی 15 هزار میلیارد تومان به کشاوری تخصیص داده است، بیان کرد: با مدیریت و تدابیر صحیح و با استفاده درست از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشاورزی می‌توان بسیاری از مشکلات بیکاری و گرانی را در کشور کاهش داده و برطرف کرد.

جلیلی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تحریم‌ها را باید به فرصت تبدیل کرد، بیان داشت: این بیان شعار نیست، چراکه می‌توان با کارشناسی واقعی و با استفاده از ظرفیت‌های کشور این هدف را عملیاتی و اجرایی کرد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اذعان داشت: در سال‌های گذشته دشمنان اسلام در هر عرصه‌ای ایران را تحریم کردند پیشرفت کشور ما در آن عرصه بیشتر شد که این مسئله بیانگر تحقق تبدیل تحریم‌ها به فرصت است.

وی با اشاره اینکه ارتش عراق نسبت به ایران از حمایت تمام کشورهای دنیا و تجهیزات نظامی قدرتمند برخوردار بود، ابراز داشت: کشور ما در این جنگ تحمیلی به دلیل وجود ساختار بسیجی در حکومت توانست در برابر این کشور متجاوز به موفقیت و پیروزی برسد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اکنون نیز با عمل به وصیت‌نامه امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «تفکر بسیجی در کشور حاکم شود»، می‌توان بار دیگر در برابر تحریم‌ها و فتنه‌های کشورهای استکبار به پیروزی رسید و دست طمع آنان را از کشورمان کوتاه کرد.

جلیلی با بیان اینکه سفرهای استانی دولت نهم و دهم اقدام خوبی بود ولی کافی نبود، بیان کرد: باید در کنار این سفرها، سفرهای وزارتخانه‌ای برگزار شود تا هر وزارتخانه ضعف‌های دستگاهش را برطرف و از ظرفیت‌های موجود برای ارتقای تولید و اشتغال استفاده کند.

وی افزایش نقدینگی، کمبود عرضه و کاهش تولید را از جمله عوامل موجب تورم و گرانی در کشور دانست و اضافه کرد: مقام معظم رهبری برای برطرف کردن این مشکل سال 91 را به نام حمایت از تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام‌گذاری کردند تا مسئولان نظام با تحقق اهداف این شعار بتوانند مشکلات تورم و گرانی را برطرف کنند که متأسفانه به این موضوع به دلیل مشکلاتی توجه نشد.

وی اظهار کرد: همه دولت‌های قبلی و فعلی مخالف افزایش تولید، کاهش بیکاری و گرانی نبودند ولی به دلیل عدم درست تشخیص مشکل و عدم عمل به قانون حتی با نوشتن قوانینی مناسب از جمله قوانین مجلس، برنامه 5 ساله، سند چشم‌انداز 20 ساله، سیاست کلی نظام در عرصه کشاورزی و سلامت همچنان این مشکلات در کشور وجود دارد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: وظیفه رئیس جمهور است تا قانون تصویب شده را اجرا کند تا مشکلات کشور برطرف شود و مردم نتایج مثبت آن را مشاهده کنند و از وضعیت زندگیشان رضایت داشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر