کد خبر: 80219 A

هر گونه خرید و فروش واحدهای مسكن مهر در استان قزوین غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می شود.

ایلنا: قائم مقام وزیر و مدیر كل راه وشهرسازی استان قزوین گفت: هر گونه خرید و فروش واحدهای مسكن مهر در استان قزوین ممنوع می باشد و در صورت مشاهده نسبت به ابطال واگذاری مسكن مهر اقدام می شود.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ محمدنادر محمد زاده افزود: برابر اطلاعات واصله تعدادی افراد سودجو نسبت به خرید و فروش مسكن مهر در بنگاههای معاملات ملكی اقدام می نمایند که این مهم برخلاف تعهدات اولیه برای متقاضیان این نوع مسکن بوده است.

وی اظهار داشت: خرید و فروش مسكن مهر قبل از فروش اقساطی و صدور سند مالكیت ممنوع می باشد و در صورت مشاهده نسبت به ابطال واگذاری مسكن مهر اقدام خواهد شد و كلیه مسئولیت حقوقی و جانبی مرتبط با بنگاه معاملات ملكی مربوطه می باشد در ضمن امتیاز فرد سلب شده و فروشندگان و خریداران در نهایت به هنگام تنظیم سند با مشکل روبرو بوده چراکه هنگام ارایه تضامین بازپرداخت تسهیلات بانک، فروشنده مسکن مهر بطور طبیعی حاضر به ارایه تضامین لازم نبوده و از این رو انتقال سند با مشکل مواجه خواهد بود.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: تنها در صورت صدور سند مالکیت قطعی ساختمان و نیز احراز شرایط خریدار در خصوص مسکن مهر امکان انتقال واحدهای مسکن مهر خواهد بود.


علی محمد پورکریم با هشدار به صاحبان واحدهای مسکن مهر در استان قزوین، گفت: از کسانی که قصد فروش واحدهای خود را دارند می خواهیم به توصیه واسطه ها و دلالان بازار مسکن عمل نکرده و تا زمان صدور قطعی سند مالکیت واحد خود صبر پیشه کرده و تنها در صورت احراز شرایط برای خریدار مسکن مهر مبادرت به فروش واحد خود کنند.


وی ادامه داد: از آنجایی که خرید و فروش بی رویه در این زمینه باعث افزایش قیمت کاذب مسکن در بازار می شود از این رو برای جلوگیری از حباب گرانی مسکن و تنش های احتمالی در این بخش، از متقاضیان مسکن مهر درخواست می شود از فروش واحدهای خود منصرف شوند.

این مسوول یادآور شد: باید به این موضوع توجه داشت که متقاضیان مسکن در طول عمرشان تنها یک بار می توانند از شرایط ویژه مسکن دار شدن خود استفاده کنند و این مهم نبایستی به ارزش تنها چند میلیون ریال از بین برود.

پورکریم تاکید کرد: موضوع ممنوعیت خرید و فروش مسکن مهر به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان قزوین و همچنین اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان قزوین جهت اطلاع رسانی به دفاتر اسناد رسمی و مشاورین املاک اعلام شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر