کد خبر: 82571 A

معاون شهردار قزوین خبر داد؛

تمام اختیارات و وظایف مربوط به آژانس ها و شركت های حمل و نقل بار و مسافر درون شهری در محدوده و حریم شهر قزوین، به شهرداری قزوین واگذار شد.

ایلنا: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری قزوین گفت: تمام اختیارات و وظایف مربوط به آژانس ها و شركت های حمل و نقل بار و مسافر درون شهری در محدوده و حریم شهر قزوین، به شهرداری قزوین واگذار شد و بر طبق آن سازمان صنعت، معدن، تجارت، مجمع امور صنفی و اتحادیه های مرتبط مكلف شدند از هرگونه دخالت و تشكیل پرونده و صدور پروانه جدید، خودداری كنند.
به گزارش ایلنا از قزوین؛ سید مهدی یدی همدانی افزود: این تصمیم با برگزاری جلسه‌ای كه با موضوع رسیدگی و رفع اختلاف دستگاه های اجرایی استان و به ریاست معاون عمرانی استاندار تشكیل شد، اتخاذ شد و بر طبق آن سازمان صنعت، معدن، تجارت، مجمع امور صنفی و اتحادیه های مرتبط مكلف شدند تمام پرونده ها، سوابق، اسناد و مدارك مربوطه را در اختیار شهرداری قرار دهند و از هرگونه دخالت و تشكیل پرونده و صدور پروانه جدید، خودداری كنند.
 همدانی در این خصوص توضیح داد: با توجه به تصریح قوانین كشور،از جمله ماده 9 قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و ماده 32 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین نامه های مصوب هیأت وزیران در خصوص این كه مدیریت حمل و نقل بار و مسافر در شهر و حومه آن بر عهده شهرداری ها است، این ارگان موظف است تمام فعالیت های مربوطه در این خصوص را در قالب مؤسسات و شركت های حمل و نقل و تعاونی های خصوصی ساماندهی و بر آنها نظارت كند.
وی ادامه داد: با وجود قوانین مذكور و این كه در متن قوانین به صراحت بر این موضوع تأكید شده است كه تخلفات شركت ها و مؤسسات حمل و نقل و مسافر باید توسط شهرداری ها رسیدگی شود، در بیشتر شهرهای كشور، مجامع امور صنفی و اتحادیه ها از این قوانین سرپیچی كرده و در قالب قانون نظام صنفی، نسبت به تأسیس مؤسسات اتومبیل و كرایه و آژانس های تاكسی تلفنی، تعیین نرخ و نظارت بر این قبیل امور، مبادرت می ورزند.
این مقام مسوول در پایان تأكید كرد: در این راستا نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی مكلف به انجام همكاری لازم با شهرداری می‌باشند.
شهرداری قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر