کد خبر: 8590 A

برای اجرای قطعه اول بزرگراه شاپ - ابهر به طول ۱۴ کیلومتر و عرض ۱۱ متر در کریدور ارتباطی مرکز و شمال کشور به شمال شامی غرب تاکنون ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

ایلنا - قزوین: مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه وشهرسازی قزوین گفت: برای اجرای قطعه اول بزرگراه شامی شاپ - ابهر به طول ۱۴ کیلومتر و عرض ۱۱ متر در کریدور ارتباطی مرکز و شمال کشور به شمال غرب تاکنون ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی قزوین، جعفر قزوینیان با اشاره به اینکه تاکنون چهار و نیم کیلومتر از این پروژه یک لایه آسفالت شده است، افزود: قبل از فرا رسیدن فصل سرما ۹ کیلومتر از این پروژه آماده بهره برداری شود.

مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی قزوین در ادامه از آسفالت سه و نیم کیلومتر از پروژه محور تاکستان - آبگرم در محور قزوین – همدان خبر داد و گفت: این پروژه در مجموع به طول ۱۶ کیلومتر در دست اجراست که طی دو ماه آینده ۹ کیلومتر آن زیر بار ترافیک می رود.

وی میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این قطعه از بزرگراه تاکستان - آبگرم را ۵۰ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد:با بهره برداری از این پروژه طول کل مسیر قزوین– تاکستان – آوج به طول ۱۰۴ کیلومتر در مسیر ارتباطی مرکز و شمال کشور به غرب و شمالغرب تبدیل به بزرگراه با چهار خط عبور می شود.

قزوینیان، از پروژه قطعه دوم محور بوئین زهرا – سه راهی دانسفهان،  بوئین زهرا – ساوه، شامی شاپ – دانسفهان و قزوین – کورانه – رشتقون در جاده الموت به عنوان دیگر طرح های بزرگراهی در استان قزوین یاد کرد و گفت: با اجرای باند دوم در محورهای اصلی و جداسازی مسیر رفت و برگشت خودروها ضمن رفع نقاط پرحادثه و تسهیل در تردد خودروها احتمال وقوع سوانح رانندگی به طور چشمگیری کاهش می یابد.

 به گفته ی مدیر ساخت و توسعه راههای اداره کل راه و شهرسازی قزوین این استان هم اکنون بیش از  ۶۳۰۰ کیلومتر راه دارد که از این میزان ۲۶۵ کیلومتر آن بزرگراه و ۲۱۶ کیلومتر آن آزاد راه است و از نظر میزان میزان آزادراهها رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر