کد خبر: 8592 A

معاون اداره كل بازرسی استان قزوین:

سازمان همیاری در اجرای ماده 84 قانون شهرداریها تأسیس شده و با دارا بودن شخصیت حقوقی مستقل وظیفه خودكفائی شهرداری های عضو را بر عهده دارد.

قزوین - ایلنا: معاون اداره كل بازرسی استان قزوین گفت:‌ سازمان همیاری شهرداری می‌تواند نقش مؤثری در حمایت از سرمایه گذاران داشته باشد.

به گزارش ایلنا، ابوالفضل خمسه در جمع مدیر عامل و كاركنان سازمان همیاری شهرداریهای این استان گفت: سازمان همیاری در اجرای ماده 84  قانون شهرداری ها تأسیس شده و با دارا بودن شخصیت حقوقی مستقل وظیفه خودكفائی شهرداری های عضو را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: تجمیع امكانات و سرمایه‌های كوچك و  پراكنده، ایجاد درآمدهای ناشی از تولید، فعالیتهای اقتصادی و خدماتی و نیز اهتمام در كاهش اتكای شهرداریها به عوارض از مهمترین وظایف و اهداف سازمان همیاری در جهت خودكفایی شهرداری هاست.
 
معاون اداره كل بازرسی استان قزوین با اشاره به تنوع فعالیتهای سازمان همیاری یادآور شد: پشتیبانی شهرداری های عضو در بخشهای متنوع آموزشی، ارائه مشاوره مالی، اداری، فنی و حسابرسی، تأمین نیازمندیهای شهری و تأسیسات مورد نیاز عمومی و انجام فعالیتهای عمرانی در قالب عملیات پیمانكاری عمومی و تخصصی از عمده فعالیتهای این سازمان به شمار می رود.

وی اجرای فعالیتهای تولیدی و خدماتی در بخشهای مختلف صنعتی و معدنی، فعالیت در بخش حمل و نقل عمومی، جاده ای و ریلی، فعالیتهای ایرانگردی، جهانگردی و گردشگری و همچنین ارائه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری رایانه‌ای را از دیگر این وظایف برشمرد.

 خمسه ضمن تأكید بر اهمیت و جایگاه مقوله آموزش در بخشهای مختلف اجرائی خاطر نشان كرد: آموزش و پژوهش در شهرداریها از اهمیت فراوانی برخوردار بوده ولی به لحاظ تراكم وظایف در این دستگاهها كمتر مورد توجه قرار گرفته است.

 وی اضافه كرد: تشكیل شوراهای آموزشی و پژوهشی در سازمان همیاری ها با جلب همكاری مراكز علمی همراه با تدوین برنامه‌های بلند مدت و كوتاه مدت جهت شناسایی و ارائه آموزشهای تخصصی، كاربردی و عمومی به كاركنان شهرداریها بیشتر از قبل ضروری و لازم است.

معاون اداره كل بازرسی استان قزوین با اشاره به نقش سازمان بازرسی كل كشور در حمایت از سرمایه گذاری و تولید گفت: سازمان بازرسی با راه اندازی و تشكیل دفتر حمایت از سرمایه گذاری در سال های گذشته تلاش كرده است تا از این طریق از تولید و خصوصی سازی حمایت كرده و با استفاده از تمام ظرفیتهای قانونی خود، موانع و مشكلاتی را كه در مسیر سرمایه گذاری در دستگاههای اداری كشور وجود دارد شناسایی و آنها را مرتفع نماید.

 وی با بیان اینكه یكی از اهداف تأسیس سازمان های همیاری ایجاد درآمدهای ناشی از تولید، فعالیتهای اقتصادی و خدماتی است، تصریح كرد: سازمان همیاری شهرداریها بایستی با توسعه توان فنی و اجرائی و با همت و تلاش اعضای خود در راستای عملیاتی كردن سیاستهای سازمانی گامهای بلندی جهت جلب و جذب سرمایه گذار بردارد.

این مسئول با بیان اینكه كاهش فرآیندهای مربوط به صدور مجوزهای لازم و حمایت از سرمایه گذار تا بهره برداری كامل پروژه از مطالبات عمومی سرمایه گذاران است، افزود: سازمان همیاری با توجه به تركیب شورای سازمان، هیئت مدیره و اعضای آن و استفاده از توانمندی كمیته‌های تشكیل شده در استان می تواند نقش مؤثری در زمینه حمایت از سرمایه گذاران همراه با تكریم آنان ایفاء نماید.

خمسه در ادامه اظهار داشت: اطلاع رسانی شفاف و مستمر از كلیه اقدامات به عمل آمده و فرصت های سرمایه گذاری پیش رو باعث جلب و جذب سرمایه گذاران و نیز تداوم، پایداری و توسعه همكاری های بیشتر می‌شود.

وی گفت: با توجه به حجم بالای فعالیتهای اقتصادی، تولیدی و خدماتی سازمان همیاری، مسئولان مالی و حسابرسی و تصمیم گیر در رسیدگی به حسابهای سود و زیان، تفریغ بودجه و نظارت بر اجرای صحیح مقررات مربوطه باید دقت بیشتری معمول نمایند تا شاهد رشد مثبت و منطبق با قانون ترازنامه سازمان باشیم.

معاون اداره كل بازرسی استان قزوین افزود: دقت بیشتر در انعقاد قراردادها و انجام هزینه‌ها موجبات رشد بیشتر شاخص مالی را فراهم می آورد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر