کد خبر: 86577 A

استاندار قزوین:

تولید عرصه‌ای با الزامات مختلف و چالش‌های فراوان است که فراز و فرود‌ها، تنگنا‌ها، موانع و مشکلات خاص خود را دارد و ساماندهی و حل این مشکلات نیازمند همدلی و در پیش گرفتن زبان مفاهمه به جای فرافکنی است.

ایلنا: استاندار قزوین گفت: تولید عرصه‌ای با الزامات مختلف و چالش‌های فراوان است که فراز و فرود‌ها، تنگنا‌ها، موانع و مشکلات خاص خود را دارد و ساماندهی و حل این مشکلات نیازمند همدلی و در پیش گرفتن زبان مفاهمه به جای فرافکنی است.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ احمد عجم در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی و معدنی استان که به مناسبت روز ملی صنعت و معدن در سالن اجتماععات اداره کل صنعت و معدن و تجارت استان برگزار شد اظهار داشت: تولید را مجموعه قوای کشور با تغییر رویکرد باید سامان بدهند و عرصه صنعت و تولید نباید دغدغه اختلاف دیدگاه بین مجلس و دولت را داشته باشد.

استاندار با بیان اینکه «فرصت‌ها را نباید به تهدید تبدیل کرد» تصریح کرد: انصاف نیست اگر همه مشکلات تولید را ناشی از سوء مدیریت داخل کشور بدانیم بلکه باید آدرس درست بدهیم و اثرات ناشی از تحریم‌ها را به عنوان یک معضل جدی مطرح کنیم.

وی تغییر رویکرد مسئولان و قوای سه گانه در طرح درست و واقعی مسائل تولید را اولین گام در رفع موانع و مشکلات تولید ذکر کرد و در ادامه گفت: مشکلات عرصه صنعت بر کسی پوشیده نیست اما باید صداقت داشته باشیم و بر روی حقایق پرده پوشی نکنیم بلکه با شجاعت، ریسک پذیری، ایستادگی و مقاومت در پی رفع موانع و محدودیت‌ها باشیم.

استاندار حرکت بر مبنای دانش، نیازسنجی و دسته بندی واحد‌ها، هماهنگی بین سازمان‌ها، هم افزایی بین واحدهای تولیدی و در ‌‌نهایت رقابت پذیر کردن محصولات را از جمله الزامات و عناصر ضروری در شرایط فعلی بخش صنعت و معدن ذکر کرد و در ادامه خاطر نشان کرد: امروز در عرصه تولید، دولت توانسته است بسیاری از تصمیمات و اقدامات را با مشارکت و همراهی واحدهای تولیدی اتخاذ کند و در سطح استان نیز مدیریت عالی و ارشد استان با تمام توان و همت خود در مسیر رفع موانع و تنگناهای بخش صنعت و تولید حرکت کرده است.

گفتنی است در این مراسم از ۳۳ واحد نمونه صنعتی و معدنی استان تجلیل به عمل آمد که ۴ مورد از این واحد‌ها جزو واحدهای نمونه کشوری محسوب می‌شوند.

استاندار قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر