کد خبر: 90004 A

معاون امور عمرانی استاندار قزوین:

اطلاع رسانی مناسب برنامه‌های بزرگداشت روز قزوین ضروری است. گرامیداشت روز قزوین- ۹ شهریور- گرامیداشت تاریخ سراسر پر افتخار استان و احیای مذهب تشیع است زیرا این استان ظرف ۵۰۰ سال اخیر تاریخ تشیع بوده است.

ایلنا: معاون امور عمرانی استاندار قزوین گفت: اطلاع رسانی مناسب برنامه‌های بزرگداشت روز قزوین ضروری است.
به گزارش ایلنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی در جلسه ستاد برگزاری برنامه‌های روز قزوین (۹شهریور) افزود: اطلاع رسانی در حیطه‌های الکترونیک، رسانه‌های مکتوب و رسانه ملی از این برنامه‌ها باعث می‌شود که مردم در جریان این امور مهم قرار گیرند و اگر اطلاعات خاص و جدیدی دارند در اختیار همایش قرار دهند تا توسط ستاد و با برنامه ریزی لازم در آن ایام مورد بهره برداری و استفاده قرار گیرد.

حبیبی افزود: گرامیداشت روز قزوین- ۹ شهریور- گرامیداشت تاریخ سراسر پر افتخار استان و احیای مذهب تشیع است زیرا این استان ظرف ۵۰۰ سال اخیر تاریخ تشیع بوده است.

وی تجلیل از چهره‌های فاخر و ماندگار ملی که متعلق به استان قزوین هستند را از دیگر برنامه‌های روز قزوین اعلام کرد و افزود: قدردانی و تشکر از خدمات این خدمتگزاران که مایع افتخار استان هستند و به عنوان حلقه ارتباط با استان نیز از اهمیت برخوردار می‌باشند از دیگر برنامه‌هایی که بایستی مورد عنایت قرار گیرد.

حبیبی افزود: برگزاری نمایشگاه معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌های استان نیز در بخش‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعت و... از دیگر برنامه‌های مورد اهمیتی این روز است.

معاون امور عمرانی استاندار در ادامه تصریح کرد: یکی از جشنواره‌های مهمی که در استان جذب و جلب گردشگران به این مناسبت برگزار می‌شود جشنواره اسباب بازی است که با هدف جذب توریست‌ها و بازدید آن‌ها از مکان‌های تاریخی و باستانی قزوین اجرا می‌شود.

وی افزود: نکته مهم و جهانی گرامیداشت روز قزوین است ودر خصوص برگزاری مجمع جهانی شهر اسلامی که محور اصلی کار ماست بایستی اطلاع رسانی لازم و کافی صورت گیرد و درخصوص آگاهی بخشی عمومی در این خصوص تلاش لازم توسط اعضای ستاد انجام شود.

حبیبی در ادامه افزود: بحث دولتخانه صفوی نیز مساله مهمی است که بایستی در کنار این امر توجه قرار گیرد.

وی افزود: تا به حال ۹۵ درصد فضای این پروژه آزاد شده و با آزاد سازی ۵ درصد باقیمانده توسط چند دستگاه دولتی استان این پروژه نیز مراحل اجرایی خود را طی خواهد کرد.

حبیبی افزود: این مباحث در شورای معاونین به عنوان عالیترین سطح تصمیم گیری استان مطرح و در مورد چگونگی اجرای آن‌ها بحث و بررسی لازم صورت گرفته است.

وی خاتمه از مسئولان کمیته‌های شش گانه ستاد خواست تا پیگیری‌های لازم را داشته باشند و در جلسه بعدی که هفته آینده تشکیل خواهد شد جمع بندی و تصمیم گیری مناسب صورت گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر