کد خبر: 91153 A

مدیر عامل شركت شهركهای صنعتی قزوین خبر داد:

با حضور سهامداران و مسئولین اجرایی شهرك صنعتی تاجیكستان در دفتر شركت شهرك‌های صنعتی استان قزوین، ایجاد اولین شهرك صنعتی در شهر دوشنبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ایلنا: مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: با حضور سهامداران و مسئولین اجرایی شهرک صنعتی تاجیکستان در دفتر شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین، ایجاد اولین شهرک صنعتی در شهر دوشنبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ عبدالقهار ناصحی در برنامه سفر دو روزه تیم مذاکره کننده از کشور تاجیسکتان که متشکل از سهامداران و مسئولین شهرک صنعتی تاجیکستان و نماینده اتاق بازرگانی در کشور تاجیکستان این تیم را همراهی می‌کردند، افزود: هدف از حضور هیئت تاجیکستانی انتقال دانش فنی، انتقال تجربیات و شناسایی توانمندی‌ها و قابلیت‌های این استان و فراهم آوردن زمینه همکاری بیشتر است.

وی افزود: این شرکت آمادگی خود را جهت همکاری فنی و مهندسی در احداث اولین شهرک صنعتی در تاجیکستان اعلام می‌کند و مقرر شد تیمی اجرایی متشکل از کار‌شناسان و سرمایه گذاران جهت بررسی بیشتر به کشور تاجیکستان اعزام شوند که با توجه به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در آن کشور و بازار فروش محصولات می‌توان با راه اندازی شهرک صنعتی زمینه مناسبی برای این امر مهیا کرد.

ناصحی با اشاره به حضور مسئولین اتاق بازرگانی کشور تاجیکستان تصریح کرد: این جذابیت‌ها و قابلیت‌ها موجب شده استان قزوین در سالهای اخیر در جذب سرمایه گذاری خارجی رتبه دوم و یا سوم را به خود اختصاص دهد و کشورهای مختلفی با برندهای شاخص با تولید محصول در قزوین فعالیت می‌کنند که به دلیل مشترکات فرهنگی و دینی بسیار مایلیم تجار تاجیکستانی نیز از این ظرفیت‌ها بهره‌مند شوند.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت: ظرفیتهای خوب استان مانند کاشی و سرامیک، شوینده‌ها، شیشه و صنایع تبدیلی به ظرفیت‌های تاجیکستان می‌تواند موجب افزایش صادارات استان و توسعه تولید کارخانجات شود.

در ادامه این مذاکرات خانم «زیبا رحیمی» تبعه کشور تاجیکستان و مسئول اجرایی شهرک صنعتی آن کشور با ارائه گزارشی از مشخصات زمین شهرک و فرصت‌های سرمایه گذاری در کشور تاجیکستان گفت: با توجه به ظرفیت‌های سهامداران شهرک صنعتی تاجیکستان و محصولات مورد نیاز جهت صادرات به این کشور و با در نظر گرفتن توانمندی‌های استان قزوین، در حوزه صادرات محصولات می‌توان اقدام نمود.

وی همچنین آمادگی کشورش را در برگزاری نمایشگاه دو جانبه اعلام کرد.

هیئت تجاری تاجیکستان در طول سفر دو روزه به استان قزوین از شهرک صنعتی کاسپین و چند واحد صنعتی مستقر در آن شهرک بازدید نموده و در دفتر شرکت شهرک‌های صنعتی استان به بحث و تبدل نظر پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر