کد خبر: 9234 A

رئیس مركز مراقبت زندان قزوین:

رئیس مركز مراقبت بعد از خروج از زندان قزوین از توانمندسازی شغلی بیش از 50 نفر از زندانیان آزاد شده خبر داد.

ایلنا - قزوین: رئیس مركز مراقبت بعد از خروج از زندان قزوین گفت:در شش ماهه اول سال جاری با پرداخت مبلغی بالغ بر دو میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات، برای 52 نفر از زندانیان آزاد شده اشتغال زایی شده است.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ حاج حسینی افزود: زندانیان آزاد شده با مراجعه به این مركز به مدت سه سال تحت پوشش خدمات اجتماعی از جمله مددكاری، اشتغال وحرفه آموزی، مشاوره و روان درمانی و بهداشت و درمان قرار می گیرند.

وی اعلام كرد: از ابتدای امسال تاكنون 121 پرونده در این مركز تشكیل و خدمات حمایتی و اجتماعی به مددجویان نیازمند و خانواده آنها ارائه شده است.

رئیس مركز مراقبت بعدازخروج از زندان قزوین اذعان کرد: به منظور توسعه و گسترش كارآفرینی و اشتغال وحرفه آموزی، از ابتدای سال جاری، آموزش پرورش قارچ و خیاطی نیز با همكاری سازمان فنی و حرفه ای استان برگزار شده و درمرحله اول 25 نفر از شركت كنندگان گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای دریافت می کنند.

حاج حسینی خاطرنشان كرد: مددجویانی كه در زندان و یا پس از آزادی موفق به دریافت گواهینامه مهارت شغلی می شوند، تا سقف 150 میلیون ریال تسهیلات خود اشتغالی دریافت می کنند.

این مسوؤل بیان كرد: 40 نفراز مددجویان متقاضی كار نیز به مراكز كاریابی، شركت ها و مؤسسات شغلی معرفی شده اند.

وی كمك های نقدی و غیرنقدی، فراهم كردن زمینه ازدواج مددجویان، مداخله در بحران خانواده، اسكان موقت مددجویان بی سرپناه، كمك هزینه درمانی و درمان اعتیاد را بخشی از خدمات اجتماعی مركز برشمرد و ابراز امیدواری كرد با افزایش اعتبارات مالی و منابع انسانی بیشتر، بتوان همه متقاضیان را تحت پوشش این خدمات قرار داد.

رئیس مركز مراقبت بعدازخروج از زندان قزوین یادآور شد: تكرار جرم وعود مجدد به مددجویانی كه تحت پوشش مراكز مراقبت بعداز خروج بوده اند در مقایسه باسایرین،كاهش چشمگیری داشته و اجتماع پذیری و روش زندگی آنها اصلاح شده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر