کد خبر: 1021 A

پیریایی در جمع فعالان تولید استان قم:

پاسخ گویی به استعلامات اخذ مجوز واحد صنعتی در قم باید به حداقل برسد/گرفتار كردن سرمایه گذار در پیچ و خم بروكراسی های اداری، مخالف حمایت از تولید ملی است/بانکها با صنعتگران و تولید کنندگان قم همکاری بیشتری داشته باشند.

قم - ایلنا: پیریایی استاندار قم با تاكید بر این كه زمان پاسخ گویی به استعلامات مربوط به اخذ مجوز راه اندازی واحد صنعتی در قم باید به حداقل برسد، لزوم تكریم سرمایه گذاران از سوی دستگاه های ذیربط را یاد آور شد و افزود: تولید كننده غیر از تولید، نباید دغدغه دیگری داشته باشد و گرفتار كردن سرمایه گذار در پیچ و خم بروكراسی های اداری، مخالف نگاه ملی حمایت از كار و تولید ایرانی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، كرم رضا پیریایی در نشست صمیمی با فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت استان قم كه در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد، طی سخنانی با تاكید بر لزوم تلاش و برنامه ریزی لازم برای رونق بخشی بیشتر به تولید و صنعت، اظهار كرد: تمام مسئولان کشوری و استانی، با یك عزم جدی، به دنبال حل مسائل و پیگیری مشکلات بخش تولید و صنعت هستند.

وی هدف از تشكیل چنین نشستی را بررسی ریشه ای مسائل و مشكلات واحدهای صنعتی استان و یافتن راه حل مناسب برای رفع آن ها عنوان و خاطر نشان كرد: با تشکیل کارگروه و ستاد ویژه تسهیل و برگزاری نشست های چهره به چهره با مجموعه های تولیدی، مجدانه به دنبال رفع موانع این بخش و تسهیل امر سرمایه گذاری هستیم.

استاندار قم با بیان این كه در استان قم نباید راه ها به روی صنعت بسته باشد، افزود: مدیران استان قم در حل مشكلات این بخش، باید یك قدم جلو تر از استان های دیگر باشند.

پیریایی با اشاره به حمایت ویژه دولت از تولید و اشتغال، ایجاد پنجره واحد، برای سرعت دادن به روند جذب سرمایه گذار و تولید را از ایده های مهم دولت دانست و گفت: اجرایی شدن چنین ایده ای در استان قم ضروری است.

وی با تاكید بر این كه زمان پاسخ گویی به استعلامات مربوط به اخذ مجوز راه اندازی واحد صنعتی در قم باید به حداقل برسد، لزوم تكریم سرمایه گذاران از سوی دستگاه های ذیربط را یاد آور شد و افزود: تولید كننده غیر از تولید، نباید دغدغه دیگری داشته باشد و گرفتار كردن سرمایه گذار در پیچ و خم بروكراسی های اداری، مخالف نگاه ملی حمایت از كار و تولید ایرانی است.

استاندار قم کمبود سرمایه در گردش ونقدینگی را یكی از مشكلات مهم تولیدکنندگان و صنعتگران این استان برشمرد و تصریح كرد: بانکها باید با صنعتگران و تولید کنندگان همکاری و تعامل بیشتری داشته وتسهیلات را آسانتردر اختیار آنان قراردهند.

پیریایی با اشاره به مشكلات ناشی از تحریم اقتصادی گفت: بخش تولید و صنعت با تمام وجود در برابر تحریم ها ایستاده و به فضل الهی این توطئه دشمن را نیز خنثی خواهد كرد.

شایان ذكر است در این نشست یك روزه، كه در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد، صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی استان قم، در حضور استاندار قم و در فضایی صمیمی به بیان مسائل، مشكلات و دغدغه های خود خواهند پرداخت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر