کد خبر: 1218 A

برای نخستین بار؛

این مسابقات تاکنون در انحصار استان های تهران، اصفهان و شیراز بود و امسال برای نخستین بار در قم برگزار می شود/این دوره از رقابت ها طی دو روز 9 و 10 شهریورماه امسال در مجتمع امام خمینی(ره) قم برگزار می شود.

قم - ایلنا: سیزدهمین دوره از مسابقات بزرگ رباتیک دانش آموزی کشور به میزبانی قم برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، مهندس "محمدتقی محمدپور" دبیر همایش مسابقات بزرگ کشوری رباتیک دانش آموزی در قم، در جمع خبرنگاران، با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: سه هزار دانش آموز نخبه از سراسر کشور و نیز تیم های رباتیک از مدارس برتر کشور در این مسابقات با یکدیگر رقابت می کنند.

وی افزود: این رقابت ها در رشته های ربات های فوتبالیست، جنگجو، خدمتکار، آتش نشان، تعقیب و رالی برگزار خواهد شد.

دبیر همایش مسابقات بزرگ کشوری رباتیک دانش آموزی در قم، خاطر نشان کرد: برگزاری این مسابقات تاکنون در انحصار استان های تهران، اصفهان و شیراز بوده است و امسال برای نخستین بار این رقابت ها در این استان برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری این دوره از مسابقات توسط موسسه علمی و فرهنگی بتا افزود: سازمان آموزش و پرورش، شهرداری قم، سپاه علی بن ابیطالب(ع)، استانداری قم، اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از جمله حامیان برگزاری مسابقات رباتیک هستند.

محمدپور اعلام کرد: علاقه مندان از سطح کشور می توانند تا چهارم شهریورماه امسال در این رقابت ها ثبت نام کنند و یا به سایت www.betaco.com مراجعه کنند.

وی برگزاری غرفه هایی از آموزش علوم نوین چون رباتیک، نجوم، نانو، هوا و فضا و کارگاه های زیست و شیمی را از دیگر برنامه هایی در حاشیه برگزاری این مسابقات عنوان کرد.

به گفته وی این دوره از رقابت ها طی دو روز 9 و 10 شهریورماه امسال در مجتمع امام خمینی(ره) استان قم برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر