کد خبر: 1691 A

رییس سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم:

حل مشکل میدان 72تن قم، نیاز به عزم جدی دارد/ در آینده یک پایانه در جنوب قم برای اهالی پردیسان ساخته می شود/پایانه شمال شهر قم به مساحت 50 هکتار در فاز اول آن، با مشکل تملک زمین و نبود اعتبارات لازم مواجه است.

قم – ایلنا: رییس سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم از شهروندان قمی درخواست کرد که هنگام مسافرت های برون شهری حتما از وسایل نقلیه عمومی و ترمینال قم استفاده کنند تا از امنیت و رفاه بیشتری برخوردار باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، علیرضا مظفری با حضور در نمایشگاه جلوه های خدمت ماندگار که به مناسبت هفته دولت در قم برپا شده است، اظهار داشت: اگر شهر را یک موجود زنده در نظر بگیریم، روابط شهرداری و شهروند بسیار حائز اهمیت خواهد بود چرا که روابط سازنده موجب پویایی مردم می شود.

وی افزود: شهرداری ها در هفت حوزه همچون حمل و نقل، مسایل فرهنگی، سرمایه گذاری های شهری و... بیشترین مراودات را با مردم دارد به گونه ای که می توان گفت که شهروندان قبل از تولد تا پس از مرگ با این نهاد بویژه در امر حمل و نقل سر و کار دارند.

مظفری ادامه داد: این سازمان عهده دار ساخت، بهسازی، تعمیر و نگهداری پایانه های سطح شهر است.

رییس سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم با اشاره به بهسازی پایانه های شهری در چند سال اخیر اظهار داشت: در تلاش هستیم با حمایت های شهرداری و شورای اسلامی شهر قم بتوانیم محیط مناسب و راحتی را در پایانه ها برای شهروندان فراهم سازیم و موجب رضایت مندی مردم بشویم که از جمله کارهای صورت گرفته می توان به بازسازی سالن کوثر در ترمینال مرکزی قم و بهسازی 42 هزار متر مربع فضا برای توقف اتوبوس ها، باز شدن مسیر تردد اتوبوس ها به آزاد راه قم – تهران و پایانه های ولی عصر(عج)، شیران سفر و سه راه خرمشهر اشاره کرد.

وی همچنین از ساخت یک پل روگذر برای تردد اتوبوس ها از ترمینال مرکزی قم به سمت شمال آزادراه قم – تهران خبر داد.

وی ابراز امیدواری که در آینده یک پایانه در جنوب قم برای اهالی پردیسان و یک پایانه در شمال قم حدفاصل جاده گرمسار – آزادراه امیرکبیر (کاشان) نیز ساخته شود.

مظفری اضافه کرد: برای ساخت پایانه شمال شهر قم به مساحت 50 هکتار در فاز اول آن، با مشکل تملک زمین و نیز نبود اعتبارات لازم مواجه هستیم که امیدواریم بزودی این امر حل شود.

وی در رابطه با حل مشکل میدان 72 تن قم که بعنوان ترمینال عبوری استفاده می شود، گفت: حل این معضل نیاز به یک عزم جدی و تعامل و همکاری چندین اداره استان دارد و این سازمان آماده همه گونه همکاری در این زمینه است.

مظفری از شهروندان خواست با تلفن های 6640041 و 6641235 نظرها، پیشنهادها و انتقادهای خود را به این سازمان اعلام کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر