کد خبر: 1698 A

امیرآبادی نماینده مردم قم:

دستگاه‌های پرمصرف آب به مردم معرفی می‌شوند/ آب سرشاخه‌های دز در نهایت با هزینه‌های بیش از هزار و 100 میلیارد تومان به قم می‌رسد/مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند.

قم – ایلنا: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خواستار حرکت ادارات استان قم به سمت کاهش مراجعات حضوری مردم شد و از اقدامات موثر آبفای قم در این زمینه تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، احمد امیرآبادی امروز در حاشیه بازدید از غرفه شركت آب و فاضلاب در نمایشگاه «جلوه‌های خدمت ماندگار» که به مناسبت هفته دولت در قم برپا شده است، با اشاره به گام‌های بلند آبفای قم در استفاده از فناوری‌های نوین در ارائه خدمات آسان و سریع به مردم اظهار داشت: شركت آب و فاضلاب قم از مدت‌ها قبل در بحث مسائل نرم افزاری و كاهش مراجعات حضوری مردم برای دریافت خدمات اقدامات خوبی را انجام داده است.

وی با اشاره رونمایی از سامانه خدمات مشترکین و سایت جدید شرکت آب و فاضلاب استان خاطرنشان كرد: واگذاری ارائه خدمات به دفاتر پیشخوان دولت از سوی شركت آب و فاضلاب اقدام بسیار مناسبی است كه صرفه‌جوی در وقت،‌ كاهش هزینه‌های سوخت و كاهش ترافیك را به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون برنامه پنجم كشور مبنی حركت دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی به سمت كاهش مراجعات حضوری مردم و ارائه خدمات به صورت غیر حضوری در راستای كاهش هزینه‌ها خاطرنشان كرد: شركت آب و فاضلاب استان قم گام‌های مثبتی را در این زمینه برداشته و برنامه‌های بسیار خوبی را نیز پیاده كرده است.

وی در عین حال افزود: باید در خصوص اقدامات صورت گرفته آموزش‌های لازم به مردم داده شده و فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد تا مردم بتوانند از سیستم‌هایی كه طراحی و راه‌اندازی شده است استفاده و از مراجعات حضوری پرهیز كنند.

امیرآبادی تاكید كرد: البته در این زمینه رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی وظیفه دارند تا با اطلاع‌رسانی مناسب، مردم را از اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته آگاه سازند تا برنامه‌های در نظر گرفته شده هر چه زودتر به صورت عملیاتی اجرایی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به كاهش منابع تامین آب استان از مردم خواست تا در مصرف آب صرفه‌جویی لازم را داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز امیدواری در خصوص تكمیل هر چه زودتر پروژه انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم اظهار داشت: آب سرشاخه‌های دز در نهایت با هزینه‌های بیش از هزار و 100 میلیارد تومان به قم می‌رسد ضمن اینكه باید هزینه‌های توزیع را نیز به آن اضافه كرد.

وی تاكید كرد: ضرورت دارد هم مردم و هم دستگاه‌های اجرایی در مصرف آبی كه بسیار گران تمام می‌شود صرفه‌جویی لازم را انجام دهند و در استفاده بهینه و صحیح از آب بكوشند.امیر آبادی با قدردانی از همكاری مردم در كاهش مصرف آب، بار دیگر بر صرفه‌جویی در مصرف آب تاكید و با اشاره به مصارف بالای برخی از ادارات و موسسات با وجود هشدارهای فراوان، تصریح كرد: اگر این دستگاه‌ها مصارف خود را كاهش ندهند و الگوهای مصرف را رعایت نكنند به مردم معرفی خواهند شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر