کد خبر: 17527 A

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد:

ارزش تقریبی داروهای کشف شده، بیش از 100 میلیون ریال، ارزیابی شد/پرونده شخص محتکر کننده دارو، در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت/با هر کس که بخواهد سلامت شهروندان را به مخاطره بیاندازد به شدت برخورد می شود.

ایلنا – قم: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: بیش از 39 هزارو 800 قلم انواع دارو از یک مسافرخانه در قم کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، مجتبی احمدزاده در گفت وگو با خبرنگاران، با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: در گشت مشترک بازرسان و کارشناسان اداره نظارت برمواد دارویی این دانشگاه و اداره اماکن استان قم، 39هزار و 825 قلم انواع داروی ایرانی که به صورت غیرمجاز نگهداری می شد کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه این میزان دارو را یکی از مسافران، از استانهای دیگر به قم حمل کرده و درون یکی از اتاق های این مسافرخانه نگهداری می کرد، گفت: پیرو گزارشات مردمی، بازرسان و کارشناسان این دانشگاه به همراه ماموران ادراه اماکن نیروی انتظامی، در این محل حاضر و این میزان دارو را کشف و ضبط کردند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم، افزود: شخصی که این میزان دارو را به صورت غیر مجاز نگهداری می کرد، تاکنون هیچ مدرکی دال بر نمایندگی و مجوز پخش دارو در استان قم و همچنین پروانه ساخت این داروها ارائه نکرده است.

وی ارزش تقریبی داروهای کشف شده را بیش از 100 میلیون ریال ارزیابی کرد و گفت: پرونده این شخص متخلف جهت بررسی های بیشتر در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

احمدزاده با بیان اینکه بازرسان و کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و اداره امور دارو و مواد اعتیاد آور، آماده راهنمایی شهروندان در خصوص سوالات پیرامون هریک از این حوزه ها هستند، اظهار داشت: شهروندان می توانند هرگونه سوال، انتقاد، پیشنهاد و یا شکایت در زمینه دارویی را، در هر ساعتی از شبانه روز، با شماره تلفن 6706443 در میان گذاشته و مشاوره های لازم را از کارشناسان مربوطه اخذ نمایند.

وی افزود: کارشناسان اداره نظارت برمواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی قم با شماره تلفن 6706444، آماده دریافت هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت و همچنین پاسخگویی به سوالات شهروندان درخصوص مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، به صورت شبانه روزی هستند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم، خاطرنشان کرد: شماره پیغامگیر 6162644 نیز، به صورت شبانه روزی جهت طرح شکایات، انتقادات و پیشنهادات عموم همشهریان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به عزم جدی حوزه غذا و دارو و بهداشت استان قم با همکاری دستگاه قضایی، در برخورد با متخلفین حوزه سلامت، افزود: با هر کس که بخواهد به هر نحو سلامت شهروندان را به مخاطره بیاندازد به شدت برخورد می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر