کد خبر: 198 A

سعیدی در خطبه های نماز عیدفطر:

سیاست اقتصاد مقاومتی بهترین راه مقابله با توطئه های اقتصادی دشمنان است/عید فطر باید منشأ تحول انسان ها در جامعه باشد/دیدارهای رهبر انقلاب در طول سال موجب پیوند بیشتر مردم با ولایت فقیه است.

قم - ایلنا: امام جمعه قم با بیان این که زلزله اخیر استان آذربایجانی غربی بسیاری از روستاها را تخریب و مردم آن را آواره کرد، تأکید کرد: با توجه به شرایط موجود، دولت و متولیان امر باید با بازسازی سریع مناطق زلزله زده، برای بازگشت حادثه دیدگان به روند زندگی طبیعی خود تلاش کرده و دردهای آنان را التیام بخشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی صبح امروز در خطبه های نماز عید فطر در محل شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) اظهار داشت: روز یکشنبه درخطبه های نماز عید سعید فطر در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) افزود: روز عید فطر از جهاتی شبیه به قیامت است چه آن که قیام در نماز آن، ما را به یاد قیام در روز قیامت می‌اندازد و از این رو این عید باید منشأ تحول در انسان ها باشد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جدی گرفتن بحث اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: در حال حاضر که دشمنان نظام اسلامی از طریق تحریم و فشارهای اقتصادی در صدد وارد کردن ضربه به نظام جمهوری اسلامی هستند باید با جدی گرفتن موضوع اقتصاد مقاومتی، همچون 8سال دفاع مقدس در برابر دسیسه های دشمنان بایستیم.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، و بیان این مطلب که ملت ایران الگوی خوبی برای مسلمانان هستند، گفت: ملت لبنان و فلسطین با الگو گیری از انقلاب اسلامی به مبارزه با دشمن صهیونیستی می‌پردازند چنان که در جنگ 33 روزه و 22روزه نشان دادند که استقامت رمز پیروزی بر دشمنان است.

وی در ادامه سخنان خود به زلزله اخیر آذربایجان شرقی اشاره و اظهار کرد: مسئولان کشور باید هرچه زودتر مشکلات مربوط به زلزله زدگان مناطق مختلف آذربایجان شرقی را برطرف کرده و در این خصوص اقدامی جدی انجام دهند.

سعیدی با بیان این که این زلزله بسیاری از روستاها را تخریب و مردم آن را آواره کرد، تأکید کرد: با توجه به شرایط موجود، دولت و متولیان امر باید با بازسازی سریع مناطق زلزله زده، برای بازگشت حادثه دیدگان به روند زندگی طبیعی خود تلاش کرده و دردهای آنان را التیام بخشند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به دیدارهای رهبر انقلاب با اقشار مختلف مردم در طول سال گفت: در این دیدارها مقام معظم رهبری از نزدیک در جریان مشکلات اقشار مختلف مردم قرار گرفته و آن را به مسئولان مربوطه ارجاع می دهند که این امر باعث پیوند قلبی هر چه بیشتر مردم با ولایت فقیه می شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر