کد خبر: 41788 A

معاون فرهنگی تربیتی جامعة المصطفی خبر داد:

حجت الاسلام والمسلمین صالح امروز دوشنبه (9بهمن)در دیدار شرکت کنندگان در المپیاد بین المللی قرآن و حدیث جامعة المصطفی العالمیه با آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کرد: طلاب جامعة المصطفی العالمیه دستاوردی برای انقلاب اسلامی ایران محسوب می شوند.

ایلنا - قم: حجت الاسلام والمسلمین صالح امروز دوشنبه (9بهمن)در دیدار شرکت کنندگان در المپیاد بین المللی قرآن و حدیث جامعة المصطفی العالمیه با آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کرد: طلاب جامعة المصطفی العالمیه دستاوردی برای انقلاب اسلامی ایران محسوب می شوند.

به گزارش ایلنا: مجموعه مسابقات المپیاد قرآن و حدیث که بزرگترین رویداد قرآنی در جهان اسلام است، بیش از 70 ملیت در این المپیاد شرکت کردند و 40 کشور به صورت مستقل مراحل مقدماتی مسابقات را برگزار کردند.

معاون فرهنگی تربیتی جامعة المصطفی العالمیه افزود: حدود 17 هزار نفر در این المپیاد شرکت کردند، از نظر تنوع موضوع نیز منحصر به تلاوت و ترتیل نشده بلکه 30 رشته قرآنی و حدیث در این المپیاد مورد توجه قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین صالح با اشاره به اهداف برگزاری این المپیاد خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این المپیاد معرفی ظرفیت واسع حوزه های علمیه و مراجع عظام تقلید در حوزه قرآن وحدیث است.

وی تاکید کرد: این المپیاد شبکه ای از اصحاب و پیرو اهل بیت(ع) را فراهم آورده است که ابلاغ پیام قرآن سرلوحه این جمع قرار بگیرد این حرکت آرام و رو به رشد هر سال دستاورهایی را برای مجموعه داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین صالح در پایان گفت: تاکنون 213 دارالقرآن در برخی کشورها تاسیس شده که نقش موثری در ابلاغ پیام قرآن داشته اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر