کد خبر: 6328 A

استاندار قم:

پیریایی استاندار قم با اشاره به وجود بیش از 400 کوره پز خانه گفت: این مشکل حل شدنی است و نیاز به تدبیر و برنامه ریزی دارد.

-قم – ایلنا: استاندار قم با تاکید بر جامع نگری در مسائل مختلف، اظهار داشت: معضل کوره پزخانه‌های آجر و گچ قم، با تدبیر و برنامه حل شدنی است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از قم، کرم رضا پیریایی در جلسه بررسی مشکل کوره‌های آجر پزی در قم، طی سخنانی عنوان کرد: بحث فعالیت کوره‌ها در شهر مقدس قم، به عنوان یک مبحث اقتصادی و اجتماعی، از گذشته دور تا کنون، مطرح بوده است.

وی با اشاره به عزم جدی مدیریت استان برای حل مشکل کوره‌های آجر پزی، افزود: این بحث، مشکل لاینحلی نیست و معتقدم با تدبیر و برنامه ریزی دقیق و حساب شده، قابل حل بوده و تلاش خواهیم کرد تا با تعامل مناسب بین بخشی و همراهی و همکاری خوب صاحبان کوره‌ها آن را به سرانجام مطلوبی برسانیم.

استاندار قم ابراز کرد: تدوین طرح امکان سنجی مربوط به محدوده ۱۰۰۰ هکتاری کوره‌های فعلی آجر و گچ شهر قم تمام شده و این طرح مطالعاتی، در جلسه کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان مصوب شده و پس از بررسی و تصویب در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان و اخذ مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی، اجرایی خواهد شد.

پیریایی تصریح کرد: بالغ بر ۴۰۰ کوره در محدوده مطالعاتی طرح وجود دارد، کاربری‌های مختلف اقامتی، تجاری، فرهنگی، ورزشی در محدوده طرح اجرا خواهد شد و این تغییر کاربری‌ها، با نگاه حمایت و پشتیبانی از قشر زحمتکش کوره داران که همواره در حمایت از نظام و ولایت و حضور در عرصه دفاع مقدس پیشتاز بوده‌اند و با هدف ایجاد ارزش افزوده در سرمایه‌های آن‌ها، انجام می‌شود.

وی با اشاره به عدم توجیه اقتصادی تولید آجرهای سنتی و مشکلات متعدد زیست محیطی و آلایندگی ناشی از تولید این محصول، بیان کرد: اجرای طرح ساماندهی کوره‌های گچ و آجر، علاوه بر رفع مشکلات موجود، زمینه توسعه و عمران بیشتر آینده شهر قم را فراهم خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر