کد خبر: 63405 A

آیت‌الله علوی گرگانی مطرح کرد

اگر گناهکاران به واسطه کارهایشان بلافاصله پس از ارتکاب گناه مجازات شوند بسیاری از انسان‌ها نابود شده و زیان خواهند کرد.

یکی از اساتید حوزه علمیه قم گفت: حضرت عیسی(ع) به یارانش فرمود از منافق باید فرار کرد زیرا در ظاهر مومن است و در باطن علیه دین خدا فعالیت می‌کند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی امروز در جمع گروهی از پاسداران نیروی مخصوص قرارگاه خاتم‌الانبیاء و دانش‌پژوهان مجتمع آموزشی پژوهشی امام علی(ع) با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه «بقره» اظهار کرد: چنانچه خداوند امور مربوط به بندگانش را سامان‌دهی نکند به یقین همگان نابود می‌شوند.

وی افزود: اگر گناهکاران به واسطه کارهایشان بلافاصله پس از ارتکاب گناه مجازات شوند بسیاری از انسان‌ها نابود شده و زیان خواهند کرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه فضل الهی بسیار فراوان است خاطرنشان کرد: این فضل به حدی است که گناهکاران و ظالمان هم در دم مجازات نمی‌‌شوند.

وی ادامه داد: می‌بینیم که تارکان نماز و گناهکاران به یمن وجود اقامه‌کنندگان نماز و نیکان از نعمت‌های الهی بهره‌مند می‌شوند زیرا برکت‌هایی که قرار است به مومنان برسد شامل حال آنها نیز می‌شود همان طور که گیاهان هرزه از آب و خاک خوب به واسطه همنشینی در کنار محصول اصلی استفاده می‌کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی عاقبت اندیشی را از ویژگی‌های مومنان برشمرد و گفت: مومن باید زرنگ و تیزهوش باشد و از عاقبت کار دیگران درس بگیرد و هیچ گاه آینده را از یاد نبرد زیرا هر کس به میزانی که عمل خیر داشته باشد نتیجه خوبی می‌گیرد.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم تصریح کرد: هر کس ادعای قبول نداشتن توحید، نبوت و ولایت را داشته باشد به یقین نباید دیگر امور را هم قبول کند و انتظار بخشش و دعا از سوی دیگران در او وجود داشته باشد.

وی گفت: ذره ذره اعمال آدمی در پیشگاه خداوند محفوظ و ثبت است و در روز قیامت به تعداد اعمال نیک و بد، پاداش و عقاب داده می‌شود.

آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید بر فرمان‌پذیری از خداوند و ولی امر او بیان داشت: هر کس خدای خویش و ولایت امر را قبول داشته باشد دستورات آنها را نیز به طور کامل می‌پذیرد و برای رسیدن به سعادت تلاش می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم به نقل روایتی از حضرت عیسی(ع) پرداخت و افزود: ایشان در مجلسی به یارانش فرمود از شخص مومن و کافر نباید فرار کرد زیرا مومن راست می‌گوید و کافر هم در کفر خویش راستگوست و عملا نشان می‌دهد که خداوند را قبول ندارد اما باید از شخص منافق فرار کرد زیرا در ظاهر خود را مومن نشان می‌دهد و در باطن دروغ‌گوست و با کافران نشست و برخاست دارد و علیه دین خدا فعالیت می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر