کد خبر: 791 A

فرمانده نیروی انتظامی قم:

امروز پلیس در قلب، ذهن و دل مردم جا دارد/ مردم باید به اخلاص و امانتداری پلیس، اطمینان پیدا کنند/باید با بهره گیری ظرفیتهای فرهنگی، اجتماعی و دینی، در راستای پیشگیری از وقوع جرایم گام برداشت.

قم - ایلنا: فرمانده نیروی انتظامی استان قم، گفت: امنیت نباید مبتنی بر قدرت و اسلحه باشد، جز برای عده اندکی از جامعه که جز زبان زور نمی فهمند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، سردار "کاظم مجتبایی" فرمانده انتظامی استان قم در دیدار با آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید شیعه در قم، اظهار داشت: نیروی انتظامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که خواستگاه آن از قم و به دست علما و مرجع عزیزی مثل امام راحل انجام شد، دگرگونی قابل قبولی پیدا کرد.

وی با اشاره به دوران قبل از تحقق انقلاب اسلامی گفت: نیروی پلیس که یک روز در خدمت اربابان جور بود، امروز در خدمت مردم، اسلام و نظام اسلامی در آمده است.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: پلیسی که یک روز دنبال برداشتن ارزشها و سلب ارزشها بود، بحمدالله امروز حافظ ارزشها است.

سردار "مجتبایی" در تشریح فعالیت های نیروی انتظامی استان قم گفت: سعی شده تا کارکنان خدمت گذار در نیروی انتظامی با کسب آموزشهای لازم، در انجام وظایف به شیوه ای عمل کنند که اسلام و دین ما خدمت به مردم را مطرح کرده است.
فرمانده انتظامی استان قم، در ادامه سخنانش تأکید کرد: امنیت نباید مبتنی بر قدرت و اسلحه باشد، جز برای عده اندکی از جامعه که جز زبان زور نمی فهمند.

وی گفت: باید با بهره گیری از ظرفیتهای مختلف در قم از جمله، ظرفیتهای فرهنگی و اجتماعی و در رأس آن ظرفیتهای دینی موجود شهر مذهبی قم، در راستای پیشگیری از وقوع جرایم گام برداشت.

سردار "مجتبایی" تصریح کرد: ما برای اینکه به این هدف آرمانی برسیم راه طولانی پیش رو داریم و البته سالهاست که پلیس در این زمینه در تلاش است، چنان که پرسنل نیروی انتظامی روز به روز با اصلاح رفتار، استاندارد سازی، ماموریتها و وظایفی که به عهده اش است برای رسیدن به این جایگاه تلاش می کند.

وی ابراز امیدواری کرد: روز به روز با بکارگیری فرماندهان، مدیران و کارکنان وظیفه شناس و خداترس، سعی داریم اعتماد مردم را بیشتر جلب کنیم، چرا که معتقدیم مردم باید به نیت پلیس، اخلاص پلیس، عملکرد، اقتدار و امانتداری پلیس، اطمینان پیدا کنند.

فرمانده انتظامی استان قم در پایان با مقایسه جایگاه پلیس در اذهان مردم در وضعیت کنونی نسبت به گذشته، اظهار داشت: جایگاه پلیس نسبت به گذشته خیلی فرق کرده است و امروز پلیس در قلب، ذهن و دل مردم جا دارد.

وی افزود: پلیس دیگر در مقابل مردم نیست بلکه در کنار، همراه و پشتیبان مردم است و امیدوارم روز به روز این شرایط بهبود پیدا کرده و پلیس جایگاه واقعی اش را پیدا کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر