کد خبر: 793 A

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی در دیدار با وزیر ارشاد:

با توجه به شرایط خاص کنونی، برگزاری این اجلاس در تهران از نظر سیاسی اهمیت زیادی دارد/این اجلاس تصویر واقعی جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان ارائه خواهد کرد/برپایی نمایشگاه‌های قرآن در کشور، باعث قرآنی و معنوی شدن فضای جامعه می شود.

قم - ایلنا: یکی از مراجع تقلید، گفت: برگزاری اجلاس جنبش سران غیر متعهد در تهران نشان‌دهنده ثبات سیاسی و استحکام نظام اسلامی در سطح جهان است و تصویر واقعی از جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان ارائه خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید شیعه، در دیدار سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مشهد مقدس با اشاره به برپایی بیستمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در تهران، گفت: فعالیت‌های قرآنی و برپایی نمایشگاه‌های مختلف، باعث قرآنی و معنوی شدن فضای کشور می‌شود.

وی افزود: در سال‌های اخیر توجه به برنامه‌های قرآنی افزایش یافته و این عنایت و رویکرد به قرآن باعث خیر و برکت برای کشور می‌شود.

این مرجع تقلید شیعیان، در ادامه بر کسب آگاهی و معرفت نسبت به تعالیم قرآنی برای بهره‌مندی از زندگی و جامعه‌ای سالم و قرآنی را امری لازم و ضروری دانست و بر آن تاکید کرد.

آیت‌الله موسوی اردبیلی، اشاعه و ترویج آموزه‌های قرآنی را از مهم‌ترین وظایف مسوولان و رسانه‌ها در جامعه دانست.

این مرجع تقلید همچنین برپایی نمایشگاه‌ها و مسابقات قرآنی را از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اعتلای فرهنگ قرآنی و تحقق جامعه قرآنی که از آرمان‌های امام راحل بود؛ موثر و تاثیرگذار در جامعه دانست.

رییس دانشگاه مفید قم در بخش دیگری از سخنان خود، برگزاری اجلاس جنبش سران غیر متعهد در تهران را در شرایط کنونی بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: در شرایط خاص کنونی، با توجه به تحولات منطقه و اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان و نیز القای انزوای جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی توسط آمریکا و سران استکبار، برگزاری اجلاس در تهران از نظر سیاسی از اهمیت زیادی برخوردار است.

آیت‌الله موسوی اردبیلی تصریح کرد: برگزاری این اجلاس در تهران نشان‌دهنده ثبات سیاسی و استحکام نظام اسلامی در سطح جهان است و تصویر واقعی از جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان ارائه خواهد کرد.

همچنین در این دیدار سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گزارشی از فعالیت‌های قرآنی، «تشکیل معاونت قرآن و عترت در وزارت ارشاد، حضور رییس‌جمهور در سفر اخیر به عربستان و شرکت در نشست فوق‌العاده کنفرانس کشورهای اسلامی، تثبیت جمعه آخر ماه مبارک رمضان در تقویم کشورهای اسلامی به‌عنوان روز قدس و حمایت از فلسطین با تلاش وزارت ارشاد و دیگر اقدامات فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و گرامی داشت علماء و مفاخر ارائه کرد.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر